ممنوعیت اکران فیلم هالیوودی در لبنان

بازیگر زن فیلم قبلا سرباز ارتش اسراییل بوده
پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۷

اکران فیلم ابرقهرمانی «زن شگفت‌انگیز» در لبنان ممنوع شد. بازیگر نقش اصلی این فیلم اهل اسراییل است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، گال گدوت بازیگر نقش اصلی فیلم «زن شگفت‌انگیز» اهل اسراییل است و حضور در ارتش رژیم صهیونیستی را در کارنامه دارد. خدمت سربازی در اسراییل اجباری است.

وزارت کشور لبنان ساعاتی پیش از آغاز اکران فیلم در لبنان این خبر را اعلام کرد. این ممنوعیت با توصیه اداره امنیت عمومی لبنان صورت گرفته است.

درخواست ممنوعیت اکران این اثر هالیوودی در لبنان نخستین بار از سوی وزارت اقتصاد و بازرگانی لبنان ارائه شد. این وزارتخانه در راستای طرح تحریم محصولات رژیم صهیونیستی این درخواست را ارائه کرده بود.

در این میان تونی چاکرا مدیر کمپانی مسئول اکران فیلم «زن شگفت‌انگیز» در این باره گفت: "این فیلم هیچ ارتباطی به اسراییل ندارد."

گال گدوت پیش از این در فیلم «بتمن در برابر سوپرمن» نیز در نقش شخصت ابرقهرمانی «زن شگفت‌انگیز» ظاهر شده بود اما «بتمن در برابر سوپرمن» سال 2016 در سینماهای لبنان اکران شد. البته آن زمان نیز وزارت اقتصاد و بازرگانی لبنان خواستار تحریم فیلم شده بود اما موفق به این کار نشد.

«زن شگفت‌انگیز» به کارگردانی پتی جنکینز محصول کمپانی برادران وارنر است. هزینه ساخت این فیلم ابرقهرمانی 150 میلیون دلار است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...