شکست فیلم دیوید بکهام در گیشه سینمای آمریکا

دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۵

«شاه آرتور» فیلم پرهزینه گای ریچی با حضور دیوید بکهام در گیشه سینمای آمریکا شکست خورد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، هفته گذشته گیشه سینمای آمریکا مهمانی ویژه داشت. اکران فیلم «شاه آرتور: افسانه شمشیر» محصول تازه کمپانی برادران وارنر به کارگردانی گای ریچی در آمریکا آغاز شد.


در این فیلم پرهزینه که با صرف 175 میلیون دلار ساخته شده است، علاوه بر چهره های مشهوری چون جود لاو، شاهد نقش آفرینی متفاوت دیوید بکهام بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس و باشگاه های منچستریونایتد، رئال مادرید و میلان هستیم.

با تمام این تفاسیر فیلم «شاه آرتور» در جلب تماشاگران به سالن های سینما موفق نبود و در افتتاحی های ناامیدکننده تنها 14 میلیون و 700 هزار دلار فروش داشت. این فیلم در بیش از سه هزار و 700 سالن سینما در حال اکران است.

فروش افتتاحیه «شاه آرتور» در کشورهای دیگر هم چنگی به دل نمی زند و به گفته کارشناسان فروش سینما احتمال ضرر 100 میلیون دلاری فیلم دور از انتظار نیست.

چارلی هانام ایفاگر نقش اصلی در فیلم «شاه آرتور: افسانه شمشیر» است. او نقش پادشاهی افسانه ای را بازی می کند که پس از بیرون کشیدن شمشیر از دل سنگ به جایگاهش پی می برد. جود لاو، آسترید برژیس-فریسبه، آیدان گیلان و اریک بانا دیگر بازیگران این اثر حماسی سینمایی هستند.

کمپانی برادران وارنر پیش از این نیز در ساخت فیلم هایی از این دست شکست خورده بود. این شرکت سال 2015 فیلم «پن» و سال 2013 فیلم «جک غول کش» را به سینما عرضه کرد که هر دو در گیشه ضعیف ظاهر شدند. به نظر می رسد که این کار تنها از کمپانی دیزنی بر می آید که همواره در ساخت این گونه آثار موفق عمل می کند و در آخرین نمونه نیز «دیو و دلبر» را به سینمای جهان عرضه کرد که با استقبال کم نظیری رو به رو شد.

بخش اعظمی از فروش پایین «شاه آرتور» ناشی از بی مهری منتقدان سینما به این اثر است، در حالی که تماشاگران پس از تماشای فیلم چندان ناراضی نبودند و به فیلم امتیاز سینمایی B مثبت دادند. بخش عمده تماشاگران این اثر سینمایی مرد بودند.

ماجرای فروش ناامیدکننده فیلم تازه دیوید بکام وقتی بدتر می شود که بدانیم هفته گذشته کمدی «ربوده شده» با بازی گلدی هاون و ایمی شومر در افتتاحیه بیشتر از «شاه آرتور» بلیت فروخت. این کمدی که در پایان هفته مصادف با روز مادر در آمریکا اکران شد ماجراجویی هایی ناخواسته یک مادر و دختر در تعطیلات را روایت می کند. هزینه ساخت «ربوده شده» 42 میلیون دلار اعلام شده است.

کمدی «ربوده شده» در سه روز نخستین اکران گسترده در بیش از سه هزار و 500 سالن سینما به فروشی برابر با 17 میلیون و 500 هزار دلار دست پیدا کرد. گلدی هاون بازیگر کهنه کار سینمای آمریکا، در این فیلم به کارگردانی جاناتان لوین برای نخستین بار پس از 15 سال به پرده سینما بازگشته است.

بر خلاف «شاه آرتور»، بخش عمده تماشاگران «ربوده شده»؛ چیزی حدود 77 درصد تماشاگران فیلم، زن بودند و 51 درصد آنها بین 18 تا 34 سال داشتند.

با وجود اکران دو فیلم جدید «شاه آرتور» و «ربوده شده» هفته گذشته همچنان قسمت دوم فیلم «نگهبانان کهکشان» رده نخست پرفروش ترین فیلم های گیشه سینمای آمریکا را در اختیار داشت. این فیلم در دومین هفته اکران با افت فروش 57 درصدی نسبت به هفته نخست، به فروشی برابر با 63 میلیون دلار در بیش از چهار هزار و 300 سالن سینما دست پیدا کرد. «نگهبانان کهکشان 2» تنها در روز جمعه از مجموع فروش افتتاحیه «شاه آرتور» بیشتر بلیت فروخت.

«نگهبانان کهکشان 2» محصول تازه همکاری مارول و دیزنی در کشورهای خارجی هم فروش بالایی را تجربه می کند و تا کنون در بازارهای خارجی به فروشی بیش از 384 میلیون دلار دست یافته و مجموع فروش جهانی آن به بیش از 630 میلیون دلار رسیده است.

رده چهارم و پنجم پرفروش ترین آثار سینمایی هفته گذشته در آمریکا به فیلم های «سرنوشت خشمگین» و «بچه رییس» اختصاص داشت.

در این میان فیلم «ماشین بازها» علیرغم اکران محدود در 269 سالن سینما به جمع 10 فیلم پرفروش سینمای آمریکا راه پیدا کرد. این فیلم با فروشی برابر با 2 میلیون و 400 هزار دلار مخاطبان لاتین تبار آمریکایی را هدف قرار داده بود. «ماشین بازها» هشتمین اثر سینمایی پرفروش هفته گذشته بود.

هفته گذشته پخش زنده اپرای «شوالیه گل سرخ» اثر اشتراوس در قالب برنامه «پخش زنده از اپرای متروپولیتن» یکی از آثار پراقبال سینمای آمریکا بود و در جدول پرفروش مکان دهم را به خود اختصاص داد. اپرای «شوالیه گل سرخ» در 900 سینما به نمایش درآمد و به فروش برابر با یک میلیون و 700 هزار دلار دست پیدا کرد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...