پاسخ رییس‌جمهوری مکزیک به دی‌کاپریو

به داد «واکیتاها» می‌رسیم
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۱

پیام توییتری لئوناردو دی کاپریو بازیگر مشهور برای نجات یک گونه دریایی، رییس جمهوری مکزیک را به واکنش واداشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، دی کاپریو در توییتر نوشت: "«واکیتا» (گرازماهی کالیفرنیا) یکی از در معرض خطرترین پستانداران دریایی جهان است." وی افزود: "این گونه آبزی را تنها می‌توان در سواحل مکزیک و خلیج کالیفرنیا پیدا کرد." او در ادامه از مردم خواست تا به وی و بنیاد «حیات وحش جهانی» ملحق شوند تا بتوان دست به حفظ این گونه زیستی زد.


هر چند شاید این گفته دی‌کاپریو تنها به عنوان یک توییت محسوب شود اما او یکی از بزرگ‌ترین فعالان محیط زیست در جهان است و این توییت بازتابی جهانی یافت. دی کاپریو همان روز در توییتی دیگر اشاره کرد که این حیوانات کوچک آبی در تورهای ماهیگیری گیر می‌کنند و همین موجب کاهش چشمگیر تعداد آنها شده است.

گفته می شود تنها 30 عدد از این حیوانات در خلیج کالیفرنیا باقی مانده که در مقایسه با سال 2011 به معنی کاهش 90 درصدی است. گفته می شود به همین دلیل عکس‌های نادری از این حیوان وجود دارد. یکی از دلایل اصلی کاهش این حیوان علاقه وافر چینی‌ها به ماهی توتوابا است که تنها در خلیج کالیفرنیا زندگی می‌کند و ماهیگیران مکزیکی برای شکار این ماهی، معمولا واکیتاها را گرفتار می‌کنند.


دی کاپریو با ارتباط با «بنیاد حیات وحش جهانی» از انریکه پنا رییس جمهوری مکزیک خواسته است برای حفاظت این گونه کمیاب وارد عمل شود. از جمله مواردی که از رییس جمهوری مکزیک خواسته شده این است که مانع ماهیگیری غیرقانونی در این منطقه شود.


دولت مکزیک تا کنون گام‌هایی برای حفاظت از این گونه دریایی برداشته است. سال 2015 مکزیک یک ممنوعیت دو ساله ماهیگیری با تور را در این منطقه اعمال کرد اما این طرح به درستی و با شدت عمل اجرا نشد و همین عاملی بود که موجب کاهش ادامه دار شمار این حیوانات شد.


در حالی که تاریخ این ممنوعیت ماه آوریل 2017 به پایان رسید، اکنون بازیگر اسکاری خواستار وارد عمل شدن رییس جمهوری مکزیک شده است. این درخواست دی کاپریو با پست توییتری رییس جمهوری مکزیک روبه رو شد که با توییتی به آن پاسخ داد.

وی در توییتی نوشته است از درخواست دی کاپریو و بنیاد حیات وحش جهانی برای حمایت از این حیوان دریایی حمایت می‌کند. او در شماری توییت‌های پشت سر هم درباره تلاش هایی که برای حفاظت از واتیکاها انجام داده صحبت کرده است.

لئوناردو دی کاپریو 17 میلیون فالوئر در توییتر دارد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...