رکوردشکنی زودهنگام «دیو و دلبر»

سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۹

فیلم «دیو و دلبر»‌ یکی از 10 افتتاحیه پرفروش تاریخ سینما در جهان را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «دیو و دلبر» نسخه لایواکشن انیمیشن محبوب دیزنی با فروش 170 میلیون دلاری افتتاحیه با فاصله بسیار زیاد از رقبا پرفروش‌ترین فیلم سینمای آمریکا در هفته گذشته بود. محصول جدید دیزنی با این میزان فروش رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه برای فیلمی با این درجه‌بندی را به نام خود ثبت کرد («دیو و دلبر» با درجه PG برای تماشا محدودیت سنی ندارد و تصمیم‌گیری برای حضور کودکان به عهده والدین است). پرفروش‌ترین افتتاحیه ماه مارس و هفتمین افتتاحیه پرفروش تاریخ سینمای آمریکا از دیگر رکوردهای «دیو و دلبر» است.

این فیلم در سایر نقاط جهان نیز نبض گیشه را در دست داشت و به فروشی برابر با 180 میلیون دلار دست پیدا کرد. به این ترتیب فروش جهانی «دیو و دلبر» به کارگردانی بیل کاندون خیلی زود به رقم چشمگیر 350 میلیون دلار رسید.

«دیو و دلبر» تقریباً در تمام کشورهایی که روی پرده رفت، پرفروش‌ترین شد و در چین و انگلستان به ترتیب در افتتاحیه به فروشی برابر با  44 میلیون و 800 هزار و 32 میلیون و 800 هزار دلار دست پیدا کرد. هزینه ساخت این فیلم 160 میلیون دلار بوده است و تا اینجای کار نوید سود عظیمی دیگر را به کمپانی دیزنی می‌دهد.

در ترکیب جنسیتی تماشاگران «دیو و دلبر»، کفه ترازو به سوی زنان سنگینی می‌کند و تنها 40 درصد از تماشاگران را مردان تشکیل می‌دهند.

در فیلم «دیو و دلبر» اما واتسون بازیگر سرشناس بریتانیایی سینما نقش بل را بازی می‌کند و دن استیونز بازیگر نقش دیو داستان است. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به لوک ایوانز، اوان مک‌گرگور، ایان مک‌کلن و اما تامپسون اشاره کرد. دیوید هوبرمن و تاد لیبرمن تهیه‌کنندگان این اثر سینمایی پرفروش هستند.

در داستان «دیو و دلبر»‌ دختری عاشق کتاب و مطالعه به نام بل برای نجات پدرش به قلعه دیوی ترسناک قدم می‌گذارد و در ازای آزادی او خود اسیر دستان دیو می‌شود. او به مرور به دیو و وسایل افسون‌شده قلعه علاقه‌مند می‌شود. تمام آنها با طلسم یک جادوگر افسون شده‌اند.

در هفته‌ای که اکران «دیو و دلبر» در آمریکا آغاز شد، کمتر فیلمی جرات قدم گذاشتن به میدان رقابت را دارد. البته هفته گذشته فیلم «آزمایش بلکو» این جسارت را یافت و به صورت گسترده در بیش از هزار سالن سینمای آمریکای شمالی اکران شد و در سه روز پایانی هفته به فروشی برابر با چهار میلیون و 100 هزار دلار دست پیدا کرد.

فیلمنامه «آزمایش بلکو» را جیمز گان نوشته است که آثاری چون «نگهبانان کهشکشان» را در کارنامه کاری دارد. این فیلم تریلر ترسناک کم‌هزینه‌ای به کارگردانی گرگ مک‌لین است و داستان گروه 80 نفره آمریکایی هایی را دنبال می‌کند که در یک آسمانخراش در بوگوتا پایتخت کلمبیا گیر افتاده‌اند. آنها از صدایی ناشناس فرمان‌هایی مبنی بر لزوم شرکت در بازی مرگبار «بکش یا کشته شو» را دریافت می‌کنند. «آزمایش بلکو» علیرغم تازه‌وارد بودن جایگاهی بهتر از هفتم در جدول پرفروش‌های هفته گذشته پیدا نکرد.

در این میان فیلم‌های «کونگ: جزیره جمجمه» و «لوگان» به ترتیب دومین و سومین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بودند. غالب تماشاگران این دو فیلم را مردان تشکیل می‌دادند.

«کونگ: جزیره جمجه» با تجربه کردن افت فروش 53 درصدی نسبت به هفته نخست اکران به فروشی برابر با 28 میلیون و 900 هزار دلار دست پیدا کرد و پس از دو هفته مجموع فروش خود در آمریکای شمالی را به 110 میلیون دلار رساند. این فیلم در دیگر کشورها نیز 38 میلیون و 900 هزار دلار فروخت. مجموع فروش جهانی این فیلم در حال حاضر به بیش از 259 میلیون دلار رسیده است. بزرگ ترین چالش پیش روی محصول تازه کمپانی برادران وارنر فائق آمدن بر هزینه هنگفت 185 میلیون دلار ساخت فیلم است که راه سودآور شدن را برای آن بسیار ناهموار کرده است.

«لوگان» نیز سومین هفته اکران را با فروش 17 میلیون و 500 هزار دلاری سپری کرد. فروش جهانی این فیلم که سومین و آخرین اثر از مجموعه فیلم‌های «وولورین» است در حال حاضر به بیش از نیم میلیارد دلار رسیده که 184 میلیون دلار آن در بازار سینمای آمریکای شمالی به دست آمده است.

وقتی فیلمی با بودجه اندک چهار و نیم میلیون دلار ساخته می‌شود و پس از چهار هفته اکران به فروشی فراتر از 133 میلیون دلار دست می‌یابد، می‌توان آن را پدیده گیشه نامید. «برو بیرون» به کارگردانی جوردن پیل پدیده این روزهای گیشه سینمای آمریکا در چهارمین هفته اکران با فروشی برابر با 12 میلیون و 200 هزار دلار در رده چهارم پرفروش‌ترین فیلم‌های سینما در آمریکا ایستاد.

پنجمین اثر پرفروش هفته گذشته فیلم مذهبی «کلبه» از کمپانی لاینزگیت بود که با فروشی برابر با 6 میلیون و 100 هزار دلار هفته را به پایان برد و مجموع فروش خود در آمریکای شمالی را به بیش از 42 میلیون دلار افزایش داد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...