این فیلم ترامپ را خشمگین خواهد کرد

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۳

فیلمی با بازی مریل استریپ و تام هنکس به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، اهمیت رسانه‌ها در کنترل و پاسخگو کردن دولت را به تصویر خواهد کشید.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، استیون اسپیلبرگ برای کارگردانی فیلم «The Post» قرارداد امضا کرد. در این فیلم تام هنکس و مریل استریپ نقش‌های اصلی را بازی خواهند کرد.

داستان فیلم درباره نقش روزنامه واشنگتن‌پست در انتشار اسناد پنتاگون در سال 1971 است که بر اساس آنها دولت جانسون به شکل سیستماتیک نه تنها به عموم مردم بلکه به کنگره آمریکا نیز دروغ گفته بود.

تام هنکس در این اثر سینمایی نقش بن بردلی سردبیر واشنگتن‌پست را بازی می‌کند و مریل استریپ در نقش کی گراهام ظاهر خواهد شد. این زوج برای حق خود در انتشار اسنادی که از پنتاگون به بیرون درز کرده بود، دولت فدرال را به چالش کشیدند.


ساخت این فیلم در شرایط فعلی سیاسی آمریکا بسیار به موقع به نظر می‌رسد، نه تنها به این دلیل که ترامپ از زمان به قدرت رسیدن مدام در حال مخالفت با رسانه‌ها بوده و آنها را «دشمن مردم آمریکا» خوانده، بلکه علاوه بر آن در دورانی به سر می‌بریم که انتشار اسناد محرمانه دولتی در فضای مجازی به اوج خود رسیده است.

به نظر می‌رسد که فیلم تازه اسپیلبرگ فضایی شبیه به فیلم «افشاگر» داشته باشد که در هشتاد و هشتمین دوره اسکار جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.

کمپانی فیلمسازی استیون اسپیلبرگ و کمپانی فاکس سرمایه‌گذاران این اثر سینمایی هستند و فیلمنامه‌ آن را لیز هانا خواهد نوشت. لیز هانا در این باره در توییتر نوشت: "بی‌شک این رویایی بود که به حقیقت پیوست".
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...