انجمن نویسندگان آمریکا شگفتی آفرید

نادیده گرفتن مارتین اسکورسیزی و نامزد کردن یک فیلم ابرقهرمانی
پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱

انجمن نویسندگان آمریکا در رویدادی شگفت انگیز، اثر ابرقهرمانی «دِدپول» را نامزد جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، انجمن نویسندگان آمریکا فهرست نامزدهای جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی و غیراقتباسی را منتشر کرد.

حضور فیلمنامه «دِدپول» در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی بزرگترین شگفتی جوایز امسال انجمن نویسندگان آمریکا بود. «دِدپول» در حالی نامزد این جایزه شد که فیلمنامه «سکوت» نوشته مارتین اسکورسیزی و جی کاکس جایی در میان نامزدها پیدا نکرد.

انجمن نویسندگان آمریکا پیش از این نیز حمایت خود را از فیلمنامه های ابرقهرمانی نشان داده بود. این انجمن سال 2015 فیلمنامه «نگهبانان کهکشان» نوشته جیمز گان و نیکول پرلمن را نامزد دریافت جایزه کرد.

فیلمنامه های «ورود» نوشته اریک هایزِرِر «حصارها» نوشته آگوست ویلسون «ارقام پنهان» نوشته آلیسون شرودر و تئودور ملفی و «حیوانات شب زی» نوشته تام فورد برای رسیدن به جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی انجمن نویسندگان آمریکا با فیلمنامه «دِدپول» نوشته رِت ریس و پل وِرنیک رقابت می کنند.

در بخش فیلمنامه های اورژینال یا غیراقتباسی نیز فیلمنامه های «جکی» نوشته نوآ اوپنهایم و «کاپیتان شگفت انگیز» نوشته مت راس نادیده گرفته شدند.

آکادمی علوم و هنرهای سینما فیلمنامه های «لاوینگ» و «مهتاب» را در بخش فیلمنامه های اقتباسی طبقه بندی کرده، اما نظر انجمن نویسندگان آمریکا خلاف آن است.

در رشته بهترین فیلمنامه غیراقتباسی نیز دیمین شزل با فیلمنامه «لالا لند» جف نیکولز با فیلمنامه «لاوینگ» کنت لونرگان با فیلمنامه «منچستر کنار دریا» تایلور شریدان با فیلمنامه «آسمان به زمین آمده» و بری جنکینز با فیلمنامه «مهتاب» نامزد دریافت جایزه هستند.

نامزدهای جایزه فیلمنامه مستند را جف فیورزیگ برای فیلمنامه «نویسنده: داستان جیتی لروی» کنر و اریک اشلوسر برای «فرماندهی و کنترل» و آلکس گیبنی برای «روزهای صفر» تشکیل می دهند.

برندگان شصت و نهمین دوره جوایز سالانه انجمن نویسندگان آمریکا 19 فوریه در نیویورک معرفی می شوند.

سال گذشته «رکود بزرگ» نوشته آدام مک کی و چارلز راندولف جایزه فیلمنامه اقتباسی و «افشاگر» نوشته تام مک کارتی و جاش سینگر جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را از آن خود کرد. این دو در نهایت به عنوان برندگان اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی و غیراقتباسی معرفی شدند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...