انتقاد تند ریدلی اسکات از فیلم‌های ابرقهرمانی

در فیلم های ابرقهرمانی اصلاً داستانی در کار نیست
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۲

کارگردان «مریخی» پیشنهاد ساخت چندین پروژه ابرقهرمانی را به دلیل موقعیت غیرواقعی ابرقهرمان نپذیرفته است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، ریدلی اسکات کارگردان سرشناس بریتانیایی و خالق آثاری چون «بیگانه»، «بلید رانر»، «گلادیاتور» و «مریخی» اعلام کرد که هیچگاه تن به ساخت فیلمی ابرقهرمانی نخواهد داد. این کارگردان 79 ساله این ژانر سینمایی را در زمره علایق خود نمی بیند.

او با اشاره به پیشنهادهای بسیاری که در این زمینه رد کرده است، گفت: "من نمی توانم موقعیت غیرواقعی ابرقهرمان را باور کنم" اسکات در ادامه تایید کرد که «بلید رانر» با بازی هریسون فورد نیز کاملاً متفاوت از فیلم های ابرقهرمانی امروز نیست، اما در عین حال از عناصری بهره می برد که فیلم های ابرقهرمانی فاقد آن هستند.

 او در این باره گفت: "اگر خوب فکر کنید «بلید رانر» یک کمیک استریپ است. داستانی تیره و تار که در جهانی غیرواقعی روایت می شود. می توان بتمن یا سوپرمن را هم به آن جهان و آن جو وارد کرد با این تفاوت که در اینجا داستان بسیار خوبی وجود دارد و در فیلم های ابرقهرمانی اصلاً داستانی در کار نیست."

دنباله فیلم «بلید رانر» به کارگردانی دنیس ویلنو و با بازی رایان گاسلینگ اواخر سال 2017 اکران خواهد شد. در این فیلم علاوه بر گاسلینگ، هریسون فورد و رابین رایت نیز نقش‌آفرینی می‌کنند.

ریدلی اسکات در حال حاضر مشغول تدوین نهایی فیلم «بیگانه: تعهد» است. این فیلم در ادامه «پرومته» و به عنوان پیش‌درآمدی بر فیلم «بیگانه» ساخته می‌شود. 
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...