رکورد فروش سینمای آمریکا شکسته شد

دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۹

رکورد فروش بلیت در گیشه سینمای آمریکای شمالی بار دیگر شکسته شد. سال 2016 تماشاگران آمریکایی 11 میلیارد و 400 میلیون دلار بلیت سینما خریدند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، کمپانی «کام‌اسکور» یکشنبه اول ژانویه اعلام کرد که فروش سال 2016 گیشه سینمای آمریکای شمالی 300 میلیون دلار بیشتر از فروش سال 2015 بوده است.

مدیران کمپانی‌های هالیوودی و تحلیل گران صنعت سینما بر این باورند که افزایش فروش به معنای افزایش تعداد تماشاگران فیلم‌ها نیست و دلیل اصلی آن بیشتر شدن قیمت بلیت سینما است. اوایل سال 2016 قیمت بلیت سینما در آمریکا افزایش یافت.

در سالی که خبری از دنباله‌های معروف سینمایی مانند «جیمز باند» و «سریع و خشمگین» نبود، با وجود افزایش قیمت بلیت هم رسیدن به این رکورد را کمتر تحلیل‌گری پیش‌بینی می‌کرد.

بیش از یک چهارم فروش سینمای آمریکا در سال 2016 متعلق به کمپانی دیزنی بود، هر چند که این کمپانی کمتر از دیگر استودیوهای مطرح هالیوود در اکران سال گذشته فیلم داشت. در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای آمریکا در سال 2016 نام چهار فیلم از دیزنی در صدر فهرست دیده می‌شود. پرفروش‌ترین فیلم سال گذشته در سینماهای این کشور «در جستجوی دوری» بود.

از دیگر فیلم‌های پرفروش سال گذشته سینمای آمریکا می‌توان به «یاغی یک: داستانی از جنگ ستارگان»، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، «زندگی مخفی حیوانات خانگی» و «کتاب جنگل» اشاره کرد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...