انتقاد کارگردان سیاهپوست به جنجال تبعض‌نژادی در هالیوود: گلایه را تمام کنید

یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۴

لی دانیلز کارگردان سیاهپوست آمریکایی به شدت از جنجال‌های به پا شده درباره نامزدهای سفیدپوست اسکار بازیگری انتقاد کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، دانیلز از بحث و جدل‌های دو سال گذشته درباره نامزدهای عمدتاً سفیدپوست اسکار ابراز نارضایتی کرد. او در عین حال از کسانی که این رویداد را به عنوان نشانی از نژادپرستی در صنعت سینما می‌بینند هم انتقاد کرد.

این کارگردان که پیشینه نامزد شدن برای جایزه اسکار را در کارنامه دارد، در این باره گفت: "اسکار خیلی سفید است! خُب که چی؟ کارتان را انجام دهید. گلایه کردن را تمام کنید و اجازه دهید آثارتان به جای شما صحبت کنند. آیا واقعاً برای جایزه دست به این کار زده‌اید؟"

به نظر دانیلز این شیوه اندیشیدن درباره هالیوود راه رسیدن به موفقیت را سد خواهد کرد. او در این باره گفت: "اگر من باور داشتم که جهان بر علیه من است الان اینجا نبودم. این افراد که مدام گلایه می‌کنند، سزاوار سرزنش هستند. من انتظار ندارم که سفیدپوستان آمریکا مرا بپذیرند یا تایید کنند. من راه خودم را می‌روم."

برنامه تلویزیونی «امپراتوری» از آثار موفق این کارگردان است. او که در برنامه جدیدی با عنوان «ستاره» نقش اصلی را به یک بازیگر سفیدپوست داده، دلیل این کارش را ایجاد اتحاد در جامعه آمریکا عنوان کرده است.

نامزدهای هشتادونهمین دوره جایزه اسکار، 24 ژانویه معرفی می‌شوند. به اعتقاد کارشناسان صنعت سینما در این دوره تعداد نامزدهای سیاهپوست افزایش چشمگیری خواهد داشت. در حال حاضر فیلم‌هایی چون «مهتاب»، «حصارها» و «ارقام پنهان» با بازیگرانی سیاهپوست از شانس‌هاس اصلی اسکار هستند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...