مادر کری فیشر یک روز پس از مرگ دخترش درگذشت

پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰

دبی رینولدز بازیگر آمریکایی و مادر کری فیشر بازیگر «جنگ ستارگان» که به تازگی درگذشت، یک روز پس از درگذشت دخترش از دنیا رفت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، دبی رینولدز بازیگر نامزد جایزه اسکار که در فیلم های به یادماندنی چون «آواز زیر باران» بازی کرده بود یک روز پس از درگذشت دخترش در 84 سالگی فوت کرد.

رینولدز که سابقه حضور طولانی در هالیوود را داشت و در موزیکال های مهم دهه 1950 و 1960 برای کمپانی مترو گلدوین مایر بازی کرده بود پس از سکته قلبی به مرکز پزشکی لوس آنجلس منتقل شد و اندکی بعد درگذشت.

تاد فیشر پسر رینولدز این خبر را برای خبرگزاری آسوشیتدپرس تایید کرد. فیشر چند روز پیش خبر سکته خواهرش را در هواپیمایی که از لندن به لوس آنجلس پرواز می کرد اعلام کرده بود.

رینولدز متولد 1932 در تگزاس بود و در 16 سالگی به عنوان ملکه زیبایی انتخاب شد و سپس به بازیگری روی آورد.

«آواز زیر باران» فیلم تاثیرگذاری بود که در سال 1952 او را برابر جین کلی در مقابل دوربین قرار داد. وی در این زمان حدود 19 سال داشت ولی 12 سال بعد با بازی در فیلم «مالی براون پایدار» او توانست نامزدی اسکار را کسب کند.

وی پس از بازی در چندین فیلم مطرح دیگر در نهایت سال 2015 جایزه یک عمر دستاورد هنری را از انجمن بازیگران آمریکا کسب کرد و جایزه بشردوستی جین هرشولت آکادمی نیز به وی تعلق گرفت.

این بازیگر سال 1955 با ادی فیشر ازدواج کرده بود و این زوج دارای دو فرزند شدند که کری و تاد بودند.

مستندی با عنوان «چراغ ها را روشن کن: با بازی کری فیشر و دبی رینولدز» که امسال در جشنواره فیلم کن برای اولین بار به نمایش درآمد در ماه ژانویه در جشنواره پالم اسپرینگز آمریکا نمایش داده می شود.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...