ستاره «جنگ ستارگان» درگذشت

سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰

کری فیشر بازیگر و نویسنده سرشناس آمریکایی در 60 سالگی درگذشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، این بازیگر بیش از همه، برای بازی در نقش شخصیت پرنسس لیا در سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» شناخته می‌شد.

فیشر جمعه سوم دی در پرواز لندن به لوس‌آنجلس در اثر ایست قلبی هوشیاری خود را از دست داد و پس از فرود هواپیما به بیمارستان منتقل و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.

خانواده فیشر سه‌شنبه هفتم دی خبر درگذشت او را به اطلاع عموم رساندند.

او در فیلم‌هایی چون «برادران بلوز» به کارگردانی جان لندیس و «وقتی هری سالی را ملاقات کرد» به کارگردانی راب راینر نقش‌آفرینی کرده بود.

این بازیگر علاوه بر فعالیت حرفه‌ای در صنعت سینما، چهار رمان و سه کتاب خاطرات نوشت.


در بیانیه‌ای که برای اطلاع‌رسانی درباره درگذشت فیشر منتشر شده، آمده است: "با کمال تاسف اعلام می‌کنیم که کری فیشر صبح امروز ساعت هشت و پنجاه و پنج دقیقه صبح چشم از جهان فروبست. خانواده فیشر برای همراهی و دعاهای خیرتان سپاسگزار شما هستند."

پدر فیشر خواننده و مادرش بازیگر بود. او سال 1956 به دنیا آمد و نخستین تجربه بازیگری او سال 1975 در فیلم «شامپو» به کارگردان هال اشبی مقابل وارن بیتی رقم خورد. او با بازی در نقش پرنسس لیا در سه گانه اصلی «جنگ ستارگان»‌ او را به یکی از ستارگان هالیوود تبدیل شد. این بازیگر سال گذشته در فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» باز در نقش پرنسس لیا ظاهر شد.


او زندگی خصوصی سختی داشت و بارها از بیماری‌های روحی و اعتیادش به مواد مخدر سخن گفته بود.


اخبار مرتبط:

ایست قلبی بازیگر سرشناس در هواپیما

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...