رقابت ناتالی پورتمن و اما استون، و پیشتازی «منچستر کنار دریا»

معرفی نامزدهای جوایز انجمن بازیگران آمریکا
پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۲

انجمن بازیگران آمریکا فهرست نامزدهای جوایز خود را اعلام کرد. این جایزه معیار بسیار خوبی برای پیشبینی نامزدها و برندگان جوایز بازیگری اسکار 2017 است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیود ریپورتر، بازیگران فیلم «منچستر کنار دریا» با نامزد شدن در چهار رشته جوایز انجمن بازیگران آمریکا پیشتاز شدند. در حالی که کیسی افلک در رشته بهترین بازیگر مرد، لوکاس هجز در رشته بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، میشل ویلیامز در رشته بهترین بازیگر زن نقش مکمل نامزد جایزه شدند، گروه بازیگران «منچستر کنار دریا» نیز نامزد دریافت جایزه انجمن بازیگران شد.

در این میان همان گونه که انتظار می رفت هر دو بازیگر نقش اصلی فیلم «لالا لند» یعنی رایان گاسلینگ و اما استون نیز به ترتیب برای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن نامزد شدند.

از دیگر نامزدهای سرشناس رشته های بازیگر می توان به ناتالی پورتمن در «جکی» و دنزل واشنگتن در «حصارها» اشاره کرد.

در شب اعلام نامزدهای جوایز انجمن بازیگران آمریکا تنها یک یا دو رویداد غیرمنتظره وجود داشت که یکی از آنها نامزد شدن امیلی بلانت در رشته بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم «دختری در قطار» بود.

بازیگران فیلم «سکوت» اثر تازه مارتین اسکورسیزی و تام هنکس بازیگر «سالی» به کارگردانی کلینت ایستوود در مراسم اعلام نامزدهای جوایز انجمن بازیگران آمریکا هم دست خالی ماندند، اما غیرمنتظره تر از آن نادیده گرفته شدن جوئل ادگرتون و روت نِگا بازیگران فیلم «لاوینگ» بود که هر دو برای جایزه گلدن گلوب نامزد شده بودند.


در بخش جوایز تلویزیونی سه سریال «مردم برابر او.جی. سیمپسون‌»، «چیزهای عجیب» و «دنیای غرب»‌ هر کدام برای دریافت سه جایزه نامزد شدند و از این نظر گوی سبقت را از رقبای قدرتمندی چون «بازی تاج و تخت»‌ ربودند.

برندگان جوایز انجمن بازیگران آمریکا یکشنبه 10 بهمن (29 ژانویه) معرفی خواهند شد.

فهرست نامزدهای جوایز انجمن بازیگران آمریکا به شرح زیر است:

جایزه‌های سینمایی:

بهترین بازیگر مرد: کیسی افلک در «منچستر کنار دریا»، اندرو گارفیلد در «ستیغ اره ای»، رایان گاسلینگ در «لالا لند»، ویگو مورتنسن در «کاپیتان شگفت انگیز» و دنزل واشنگتن در «حصارها»

بهترین بازیگر زن: ایمی آدامز در «ورود»، امیلی بلانت در «دختری در قطار»، ناتالی پورتمن در «جکی»، اما استون در «لالا لند» و مریل استریپ در «فلورنس فاستر جنکینز»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: ماهرشالا علی در «مهتاب»، جف بریجز در «آسمان به زمین آمده»، هیو گرنت در «فلورنس فاستر جنکینز»، لوکاس هجز در «منچستر کنار دریا» و دیو پتل در «شیر»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: ویولا دیویس در «حصارها»، نائومی هریس در «مهتاب»، نیکل کیدمن در «شیر»، اکتاویو اسپنسر در «اعداد پنهان» و میشل ویلیامز در «منچستر کنار دریا»

بهترین گروه بازیگری: «کاپیتان شکفت انگیز»، «حصارها»، «اعداد پنهان»، «منچستر کنار دریا»‌ و «مهتاب»

بهترین گروه بدلکاری: «کاپیتان آمریکا:‌ جنگ داخلی»، «دکتر استرنج»، «ستیغ اره ای»، «جیسون بورن» و «حیوانات شب‌زی»

جایزه‌های تلویزیونی:

بهترین بازیگر مرد در سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: ریز احمد در «آن شب»، استرلینگ کی‌براون در «مردم برابر او.جی. سیمپسون»، برایان کرنستون در «تمام مسیر»، جان تورتورو در «آن شب» و کورتنی بی‌ونس در «مردم برابر او.جی. سیمپسون»

بهترین بازیگر زن در سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: برایس دالاس هاوارد در «آینه سیاه»، فلیسیتی هافمن در «جنایت آمریکایی»، اودرا مک‌دونالد در «روز زن در بار امرسون»، سارا پالسون در «مردم در برابر او.جی. سیمپسون» و کری واشنگتن در «تایید»

بهترین بازیگر مرد سریال درام: استرلینگ کی‌براون در «این ما هستیم»، پیتر دینکلیج در «بازی تاج و تخت»، جان لایتو در «تاج»، رامی مالک در «آقای روبات» و کوین اسپیسی در «خانه پوشالی»

بهترین بازیگر زن سریال درام: مایلی بابی براون در «چیزهای عجیب»، کلر فوی در «تاج»، تاندی نیوتون در «دنیای غرب»، وینونا رایدر در «چیزهای عجیب» و رابین رایت در «خانه پوشالی»

بهترین بازیگر مرد سریال کمدی: آنتونی اندرسون در «Black-ish»، تایتوس بورگس در «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیز»، تای بورل در «خانواده مدرن»، ویلیام اچ‌میسی در «بی‌شرم» و جفری تامبر در «شفاف»

بهترین بازیگر زن سریال کمدی:‌ ازو آدوبا در «نارنجی سیاهی تازه است»، جین فوندا در «گریس و فرانکی»، الی کمپر در «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر»، جولیا لوییس درایفوس در «معاون رییس‌جمهور» و لیلی تاملین در «گریس و فرانکی»

بهترین گروه بازیگری سریالی درام: «تاج»، «دانتون ابی»، «بازی تاج و تخت»، «چیزهای عجیب»‌ و «دنیای غرب»

بهترین گروه بازیگری سریال کمدی: «نظریه بیگ‌بنگ»، «Black-ish»، «خانواده مدرن»، «نارنجی سیاهی تازه است» و «معاون رییس‌جمهور»

بهترین گروه بدلکار سریالی درام یا کمدی: «بازی تاج و تخت»، «بی‌باک»، «لوک کیج»، «مردگان متحرک»‌ و «دنیای غرب»

در این دوره از جوایز انجمن بازیگران آمریکا از لیلی تاملین کمدین سرشناس آمریکایی با اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری تقدیر خواهد شد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...