رکوردشکنی فیلم مدعی جایزه اسکار در گیشه سینمای آمریکا

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲

در غوغای اکران محدود فیلم های مدعی جوایز سینمایی و رکوردشکنی موزیکال «لالا لند»، انیمیشن تازه دیزنی همچنان بی رقیب صدر جدول پرفروش ترین فیلم های سینمای آمریکا را در اختیار دارد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، هفته گذشته تنها فیلمی که به صورت گسترده در آمریکا اکران شد، «مهمانی کریسمس اداره» بود که برخلاف فروش 17 میلیون و 500 هزار دلاری پایان هفته نتوانست عنوان پرفروش ترین فیلم سینمای آمریکا را از آن خود کند. در «مهمانی کریسمس اداره» که ساخت آن 45 میلیون دلار هزینه داشته است، جیسون بیتمن، اولیویا مان، تی.جی میلر، جیلیان بل، کیت مک کینان و جنیفر آنیستون بازی می کنند.

به این ترتیب سه هفته پس از آغاز اکران، انیمیشن «موآنا» همچنان پرفروش ترین فیلم سینمای آمریکا است. انیمیشن تازه دیزنی با صداپیشگی دواین جانسون تعطیلات پایان هفته را با 18 میلیون و 800 هزار دلار فروش پشت سر گذاشت.

در حالی که فروش جهانی «موآنا» به 238 میلیون و 800 هزار دلار رسیده است، دیزنی هفته آینده فیلم «یاغی یک: داستانی از جنگ ستارگان» را روانه سینما می کند که انتظار می رود به گیشه بی رمق این روزهای سینمای آمریکا جانی دوباره ببخشد.

سومین فیلم پرفروش هفته گذشته سینمای آمریکا «موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنها» بود که با فروش 10 میلیون و 800 هزار دلاری در بیش از سه هزار سالن سینما به مرز 200 میلیون دلار فروش در آمریکای شمالی نزدیک شد. فروش جهانی این فیلم از کمپانی «برادران وارنر» در حال حاضر به 680 میلیون دلار رسیده است. «موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنها» خارج از آمریکا پرفروش ترین فیلم بود.

فیلم علمی-تخیلی «ورود» با بازی ایمی آدامز و «دکتر استرنج» با بازی بندیکت کامبربچ به ترتیب چهارمین و پنجمین فیلم پرفروش هفته گذشته سینمای آمریکا بودند.

در حالی که فصل جوایز سینمایی دوشنبه 22 آذر با معرفی نامزدهای گلدن گلاب داغ می شود، اکران محدود فیلم ها در سینمای آمریکا نیز جنب و جوش ویژه ای پیدا کرده است.

یکی از مدعیان اصلی فصل جوایز سینمایی موزیکال «لالا لند» به کارگردانی دیمین شزل است. اکران محدود هفته گذشته این فیلم در نیویورک و لوس آنجلس رکوردشکن بود. «لالا لند» با بازی رایان گاسلینگ و اما استون به صورت میانگین در هر سینمای نمایش دهنده 171 هزار دلار فروش داشت و با اکران در پنج سینما به فروشی برابر با 855 هزار دلار دست پیدا کرد و رکورد میانگین فروش در یک سینما در سال 2016 را به نام خود ثبت کرد. این فیلم پس از «هتل بزرگ بوداپست» به کارگردانی وس اندرسون بالاترین میانگین فروش یک فیلم با اکران محدود تاریخ سینما را دارد. «هتل بزرگ بوداپست» در آغاز در چهار سینما اکران و به صورت میانگین در هر کدام به فروشی بالاتر از 200 هزار دلار دست یافت.

دیمین شزل «لالا لند» را با سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری «لاینزگیت» و «بلک لیبل مدیا» ساخته است. بیش از نیمی از تماشاگران این موزیکال بالای 30 سال داشتند. تعداد سینماهای محل اکران این فیلم تا جمعه آینده به 300 سینما افزایش می یابد.

اکران این فیلم در برخی از کشورها از جمله کره جنوبی نیز آغاز شده است. فروش «لالا لند» در کره جنوبی به چهار میلیون دلار رسیده است.

در این میان تعداد سینماهای محل اکران فیلم «حیوانات شب زی» به کارگردانی تام فورد نیز از 127 به بیش از 1000 افزایش یافت تا این فیلم با سه میلیون و 190 هزار دلار فروش در جدول پرفروش های سینمای آمریکا به رده هفتم صعود کند. مجموع فروش «حیوانات شب زی» در سینماهای آمریکا در حال حاضر 6 میلیون و 200 هزار دلار است.

«منچستر کنار دریا» به کارگردانی کنت لونرگان یکی دیگر از مدعیان فصل جوایز سینمایی است. این فیلم در حالی که تنها در 367 سینما اکران می شود، با سه میلیون و 160 هزار دلار فروش هشتمین فیلم پرفروش سینمای آمریکا در هفته گذشته بود. مجموع فروش «منچستر کنار دریا» در آمریکا هشت میلیون و 300 هزار دلار است.

درست همانند «حیوانات شب زی» هفته گذشته تعداد سالن های محل اکران تریلر سیاسی «خانم اسلون» هم افزایش یافت، تا این فیلم با بازی جسیکا چاستین با فروشی برابر با یک میلیون و 900 هزار دلار یازدهمین فیلم پرفروش سینمای آمریکا شود.

فیلم «جکی» با بازی ناتالی پورتمن نیز با اکران محدود در 21 سالن سینما با فروش 500 هزار دلاری هفته را به پایان برد. فروش این فیلم پس از 10 روز اکران محدود 860 هزار دلار است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...