انتشار فهرست 10 بازیگر هالیوودی با کمترین سودآوری

جانی دپ در صدر
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۴

فهرست سالیانه نشریه فوربز از 10 بازیگر با کمترین سودآوری در سینمای هالیوود منتشر شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، جانی دپ، بازیگر سرشناس سینمای آمریکا برای دومین سال پیاپی رده نخست فهرست کم سودآورترین بازیگران هالیوود را به خود اختصاص داده است.

تحلیل‌گران فوربز برای رسیدن به این فهرست، درآمد عملیاتی سه فیلم آخر بازیگر را در نظر گرفته و با تقسیم کردن آن بر دستمزد بازیگر در آن فیلم‌ها به عددی می‌رسند که جایگاه آن بازیگر را در فهرست مشخص می‌کند.

با استفاده از این مدل مشخص شد که جانی دپ به ازای هر یک دلاری که دستمزد گرفته است، 2.8 دلار بازگردانده است. او آخرین بار با فیلم «آلیس آن سوی آینه» بر پرده سینما ظاهر شد. «آلیس آن سوی آینه» که با 170 میلیون دلار بودجه ساخته شده بود در سراسر جهان تنها 300 میلیون دلار فروش داشت. البته به اعتقاد کارشناسان یکی از عمده دلایل فروش پایین فیلم همزمان شدن اکران آن با ماجرای جدایی جنجالی دپ و امبر هرد بود.

سال گذشته دو فیلم دیگر هم با بازی جانی دپ به سینما آمد. یکی کمدی «مورتدکایی»‌ که 47 میلیون دلار فروخت و دیگری تریلر جنایی «عشای ربانی سیاه» که اکرانش با 100 میلیون دلار فروش به پایان رسید. این بازیگر تا چندی دیگر با فیلم «دزدان دریایی کاراییب: مرده ها قصه نمی گویند» به پرده سینما باز می‌گردد.

رده دوم فهرست فوربز به ویل اسمیت رسید. این بازیگر با 5 دلار خروجی به ازای هر دلار دستمزد در این جایگاه قرار گرفته است. سال گذشته درام 35 میلیون دلاری «ضربه مغزی» با بازی این بازیگر در سراسر جهان 47 میلیون دلار فروخت. دیگر فیلمی که سال گذشته از این بازیگر اکران شد، «تمرکز» نام داشت که با بودجه‌ای 50 میلیون دلاری ساخته شده بود. «تمرکز»‌ به فروشی برابر با 160 میلیون دلار دست پیدا کرد.

تنها زن حاضر در فهرست امسال جولیا رابرتز است که در جایگاه نهم قرار گرفته است.

پیش از جانی دپ، آدام سندلر نیز دو سال پیاپی رده نخست فهرست فوربز از بازیگران با کمترین سودآوری را به خود اختصاص داده بود.

جانی دپ، ویل اسمیت، چانینگ تاتوم، ویل فرل، جورج کلونی، آدام سندلر، مارک والبرگ، لئوناردو دی‌کاپریو، جولیا رابرتز و برادلی کوپر 10 بازیگر حاضر در فهرست نشریه فوربز هستند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...