پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته سینمای آمریکا

از انیمیشن تازه دیزنی تا فیلم جدید براد پیت و ماریون کوتیار
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲:۱۲

انیمیشن دیزنی، فیلم تازه از دنیای جادویی جی‌.کی. رولینگ و تریلر علمی‌-تخیلی دنیس ویلِنوو و تریلر جاسوسی رابرت زمکیس پرفروش‌ترین آثار هفته گذشته در سینمای آمریکا بودند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «موآنا» انیمیشن تازه والت‌دیزنی به راحتی با فروش 28 میلیون و 400 هزار دلاری به صدرنشینی خود در گیشه سینمای آمریکا ادامه داد. البته فروش «موآنا» نسبت به هفته نخست اکران 50 درصد کمتر بود هر چند در قیاس با انیمیشن رکوردشکن «یخ زده» که سه سال پیش در همین زمان از سال اکران شد عملکرد بهتری داشت. «یخ زده» در دومین هفته اکران با افت فروش 53 درصدی روبه‌رو شده بود.

محصول تازه دیزنی تا این جای کار در سینمای آمریکا نزدیک به 120 میلیون دلار و در گیشه جهانی 177 میلیون و 400 هزار دلار فروش داشته است.

در این میان فیلم «موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنها» محصول جدید دنیای جادویی خالق هری پاتر نیز با فروشی برابر با 18 میلیون و 500 هزار دلار هفته را به پایان رساند و در جایگاه دوم پرفروش‌های سینمای آمریکا ایستاد. فروش این فیلم با بازی ادی ردمین بازیگر برنده اسکار پس از سه هفته اکران در آمریکا به 183 میلیون و 500 هزار دلار رسید.

«موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنها» برای سومین هفته متوالی صدرنشین فروش گیشه بین‌المللی بود. این فیلم در سومین هفته اکران بین‌المللی (به غیر از آمریکا) به فروشی برابر با 60 میلیون و 400 هزار دلار دست پیدا کرد. به این ترتیب فروش جهانی فیلم «موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنها» در سومین هفته اکران از مرز ۶۰۰ میلیون دلار گذشت.

دیگر فیلم پرهوادار گیشه سینمای آمریکا اثر علمی تخیلی «ورود» از کمپانی پارامونت بود. این فیلم در چهارمین هفته نمایش 7 میلیون و 300 هزار دلار فروخت و رده سوم پرفروش‌ها را به خود اختصاص‌ داد. «ورود» بخش عمده‌ای از فروش 73 میلیون دلاری خود را در بازار سینمای آمریکا را مدیون تحسین‌ منتقدان سینمایی است.

«متفقین» تریلر جاسوسی جدید براد پیت و ماریون کوتیار نیز در دومین هفته اکران 7 میلیون و 100 هزار دلار فروخت تا مجموع فروش «متفقین»‌ در آمریکا به 28 میلیون و 900 هزار دلار برسد. این فیلم هفته گذشته علاوه بر آمریکا در 36 کشور دیگر هم اکران شد و در آن کشورها 12 میلیون و 100 هزار دلار دیگر فروخت و مجموع فروش بین‌اللملی خود را به 24 میلیون و 800 هزار دلار افزایش داد.هفته گذشته کمپانی دیزنی علاوه بر انیمیشن «موآنا» در جمع پنج فیلم پرفروش سینمای آمریکا یک نماینده دیگر هم داشت. فیلم «دکتر استرنج» با فروش 6 میلیون و 500 هزار دلاری پنجمین اثر پرفروش هفته گذشته در آمریکا بود. فروش جهانی «دکتر استرنج» با بازی بندیکت کامبربچ هم اکنون به 634 میلیون و 900 هزار دلار رسیده و با این آمار فیلم‌های پرفروشی چون «مرد آهنی 2» را پشت سر گذشته است.  

در هفته کم‌رونق گیشه سینمای آمریکا تنها یک اثر جدید به صورت گسترده در سینماهای این کشور اکران شد. «تجسم»‌ فیلمی در ژانر وحشت با اکران در بیش از هزار و 700 سالن سینما به فروشی برابر با 2 میلیون و 600 هزار دلار دست پیدا کرد. این میزان فروش در افتتاحیه برای فیلمی که با تنها 5 میلیون دلار بودجه ساخته شده، فروش قابل قبولی است. آرون اِکهارت و کاریس فن‌هوتن بازیگران این فیلم به کارگردانی براد پیتون هستند.

هفته گذشته باز هم مدعیان فصل جوایز سینمایی به صورت محدود بر پرده سینماهای آمریکا ظاهر شدند. برای نمونه کمپانی فاکس‌سرچلایت فیلم «جکی»‌ بازی ناتالی پورتمن را در پنج سینما اکران کرد. این فیلم به صورت میانگین در هر سینما 55 هزار دلار فروش داشت. فاکس‌سرچلایت امتیاز اکران «جکی»‌ را ماه سپتامبر در جشنواره فیلم تورنتو خرید.

در این میان فیلم «منچستر کنار دریا» به کارگردانی کنت لونرگان که هفته گذشته جوایز سینمایی متعددی را از آن خود کرد، در 155 سالن سینما اکران و به فروشی برابر با 2 میلیون و 360 هزار دلار دست پیدا کرد. این فیلم با بازی کیسی افلک با وجود اکران محدود در رده پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته گذشته در آمریکا بود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...