وقتی ستاره‌های هالیوود تماشاگران را به سالن های سینما می‌کشانند

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۵

تماشاگران در موضعی کاملاً مخالف با منتقدان سینمایی از فیلم تازه بن افلک استقبال کردند تا فیلم «حسابدار» پرفروش‌ترین فیلم سینمای آمریکا در هفته گذشته شود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «حسابدار» به کارگردانی گاوین اوکانر با فروشی برابر با 24 میلیون و 700 هزار دلار اکران خود را در بیش از سه هزار سالن سینما در آمریکای شمالی آغاز کرد. این میزان فروش در افتتاحیه با وجود نظر منفی منتقدان سینمایی بسیار بیشتر از چیزی بود که قبل از اکران فیلم پیش‌بینی می‌شد.

کمپانی برادران‌وارنر برای ساخت فیلم «حسابدار» 44 میلیون دلار هزینه کرده که با در نظر گرفتن فروش افتتاحیه به نظر می‌رسد از نظر تجاری فیلم موفقی باشد. 86 درصد از تماشاگران این فیلم بالای 25 سال و 68 درصد بالای 35 سال داشتند.

در این فیلم بن افلک نقش حسابدار ماهری را بازی می‌کند که کارش حساب‌سازی برای خلاف‌کاران و کارتل‌های بزرگ مواد مخدر است. حسابدار ماهر داستان زمانی که تحت نظر وزارت خزانه‌داری قرار می‌گیرد به یک کمپانی وارد می‌شود تا آب‌ها از آسیاب بیافتد.

آنا کندریک، جی.کی سیمونز و جان لیتگو دیگر بازیگران «حسابدار» هستند. جف گلداشتاین رییس توزیع داخلی کمپانی برادران وارنر گفت:‌ "عملکرد فیلم در گیشه فراتر از انتظار است. ما انتظار داشتیم که فیلم در نهایت چیزی بین 15 تا 20 میلیون دلار در افتتاحیه بفروشد."

فروش افتتاحیه «حسابدار» در مقایسه با فیلم‌های دیگر افلک چون «شهر» و «آرگو»‌ و حتی فروش افتتاحیه فیلم «عشای ربانی سیاه» با بازی جانی دپ عملکرد بهتری داشت.

«حسابدار» پیش از اکران در آمریکا در 10 کشور خارجی اکران شد و در این کشورها نیز 2 میلیون و 800 هزار دلار دیگر فروخت.

اما در بازارهای خارجی بی‌شک فیلم تازه ران هاوارد حکمران مطلق گیشه‌ها بود. «دوزخ» دنباله‌ فیلم‌های «رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» است که همگی با اقتباس از سری کتاب‌های پرفروش دن براون ساخته شده‌اند. در این فیلم باز هم تام هنکس در نقش رابرت لنگدون ظاهر شده است.

«دوزخ» دو هفته پیش از اکران در آمریکا در 53 کشور خارجی اکران شد و در این بازارها به فروش برابر با 50 میلیون دلار دست پیدا کرد. بودجه ساخت این فیلم 75 میلیون دلار بود. برای مقایسه بد نیست بدانیم فیلم «فرشتگان و شیاطین» سال 2009 با دو برابر این هزینه ساخته شده بود. هر دو فیلم «رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» در بازارهای خارجی بهتر از آمریکا عمل کردند. نمایش جهانی «دوزخ» در فلورانس ایتالیا آغاز شد و بیشترین فروش فیلم هم در ایتالیا رقم خورد.  

البته تام هنکس و بن افلک تنها ستارگانی نبودند که تماشاگران را به سالن‌های سینما کشاندند، کوین هارت کمدین سرشناس سینمای آمریکا نیز با استندآپ کمدی «کوین هارت:‌ حالا چی؟» بر پرده نقره‌ای ظاهر شد. این فیلم با اکران در بیش از دو هزار سالن سینما به فروشی برابر با 12 میلیون دلار در افتتاحیه دست یافت. این میزان فروش برای «کوین هارت:‌ حالا چه؟» کافی بود تا بالاتر از فیلم «دختری در قطار» در رده دوم پرفروش‌های سینما آمریکا بایستد.

«کوین هارت: حالا چی؟» به کارگردانی لزلی اسمال و تیم استوریِ، هال بری و دان چیدل هم در استندآپ کمدی کوین هارت حضوری کوتاه دارند. ساخت این فیلم کمتر از 10 میلیون دلار هزینه داشت و 46 درصد از تماشاگران آن زیر 25 سال داشتند.

سومین پیشنهاد تازه سینمای آمریکا برای تماشاگران چندان جذابیتی نداشت. «مکس استیل»‌ با اکران گسترده در بیش از دو هزار سالن سینما در افتتاحیه 2 میلیون و 100 هزار دلار فروخت.

این فیلم ماجراجویانه علمی تخیلی داستان نوجوانی به نام مکس مک‌گراث و همراه بیگانه‌اش استیل را پیگیری می‌کند که قدرت‌های تازه‌شان را با هم می‌آمیزند تا به مکس استیل تبدیل شوند. این دو همراه عجیب سرنوشت به هم پیوسته‌شان را می‌پذیرند تا به جنگ نیروهای اهریمنی بروند.

استوارت هندلر کارگردانی «مکس استیل»‌ را با فیلمنامه‌ای از کریستوفر یوست بر عهده داشت. بن وینچل، آنا ویلافین، اندی گارسیا، ماریا بلو و بیلی اسلاتر بازیگران فیلم هستند.

در این میان فیلم «تولد یک ملت» به کارگردانی نیت پارکر در دومین هفته اکران برای باقی ماندن در جمع 10 فیلم پرفروش هفته دست و پا می‌زد. درام شورش برده‌های سیاهپوست این هفته با افت فروش 60 درصدی نسبت به هفته نخست اکران تنها 2 میلیون و 700 هزار دلار فروش داشت و در انتهای جدول پرفروش‌ها ایستاد.

«تولد یک ملت» که تا پیش از رو شدن پرونده تجاوز قدیمی نیت پارکر یکی از شانس‌های مسلم اسکار 2017 بود در 10 روز نخست اکران در سینماهای آمریکای شمالی به فروشی برابر با 12 میلیون دلار دست پیدا کرده است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...