خیز مارتین اسکورسیزی برای جایزه اسکار

سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰

«سکوت» فیلم جدید مارتین اسکورسیزی با مشخص شدن زمان اکران به جمع مدعیان جوایز سینمایی به ویژه اسکار پیوست.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، پروژه تاریخی مذهبی کارگردان «راننده تاکسی» درباره روحانیون یسوعی در ژاپن فئودال از 23 دسامبر به صورت محدود اکران خواهد شد.

این اقدام کمپانی پارامونت نشان می‌دهد که «سکوت» از نظر مسئولان و کارشناسان این شرکت قابلیت بردن اسکار را دارد. فیلم حماسی مذهبی اسکورسیزی پس از اکران محدود در اواخر دسامبر، از ماه ژانویه به صورت گسترده اکران خواهد شد.

اسکورسیزی چیزی نزدیک به دو دهه رویای ساخت این فیلم را در سر داشت و برای بازی در آن بازیگران بسیاری چون دانیل دی‌لوئیس، بنیسیو دل‌تورو و گائل گارسیا برنال را در نظر گرفته بود که هیچ‌یک به سرانجام مطلوب نرسید.

«سکوت» با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته شاسوکو اندو ساخته شده است. اسکورسیزی همراه با جی کاکس فیلمنامه اثر را نوشته‌اند. جی کاکس یکی از نویسندگان فیلمنامه «دارودسته نیویورکی‌ها» و «عصر معصومیت» است.

مارتین اسکورسیزی سال 2007 برای کارگردانی فیلم «مرحوم» با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمون و مارک والبرگ اسکار گرفت. او علاوه بر آن  12 بار نامزد شدن برای اسکار را نیز در کارنامه دارد. فیلم «سکوت» امسال برای رسیدن به اسکار رقبای قدرتمندی چون «لالا لند» به کارگردانی دیمین شزل را پیش روی خود می‌بیند.

در فیلم جدید اسکورسیزی اندرو گارفیلد، آدام درایور و لیام نیسون ایفاگر نقش‌های اصلی هستند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...