بون آیزاکس باز هم رییس اسکار شد

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸

جلسه انتخابات هئیت رییسه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا سه‌شنبه عصر برگزار شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، در این جلسه که سه‌شنبه عصر در محل آکادمی علوم و هنرهایی سینمایی در بورلی‌هیلز برگزار شد، شریل بون آیزاکس باز هم برای ریاست بر آکادمی برگزیده شد. این چهارمین دوره یکساله‌ای است که آکادمی بون آیزاکس را در مقام ریاست می‌بیند.

بر اساس قوانین آکادمی، هر یک از 54 عضو این هیئت می‌تواند چهار دوره متوالی یکساله برای یکی از پست‌های موجود هیئت رییسه حضور انتخاب شود.

بون آیزاکس نخستین آمریکایی آفریقایی‌تباری است که به ریاست آکادمی می‌رسد و در عین حال سومین زنی است که بر این جایگاه تکیه می‌زند. پیش از او بتی دیویس سال 1941 به مدت دو ماه و فی کنین نیز از سال 1979 تا 1983 چهار سال رییس آکادمی بود.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در راستای ایجاد تنوع نژادی و بالا بردن سهم زنان در میان اعضای آکادمی، ماه ژوئن 683 نفر را برای عضویت دعوت کرد که 46 درصد آنها زن و 41 درصدشان افراد رنگین‌پوست بودند.

یکی از نخستین ماموریت‌های آیزاکس پس از انتخاب مجدد، معرفی تیم تهیه‌کننده برنامه مراسم جوایز اسکار است که 26 فوریه سال 2017 برگزار خواهد شد.

در این میان جفری کرلند به عنوان معاون اول و رییس کمیتۀ رویدادها و جوایز آکادمی برگزیده شد. جان بیلی در جایگاه رییس کمیته صیانت و تاریخ آکادمی، کتلین کندی در جایگاه رییس کمیته موزۀ آکادمی، نانسی اوتلی در جایگاه رییس کمیته آموزش و توسعه، و جیم جیانوپولس در جایگاه خزانه‌دار و رییس کمیته مالی از دیگر اعضای منتخب هیئت رییسه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی بودند.

اخبار مرتبط:
یک سیاهپوست برای اولین‌بار رییس آکادمی اسکار شد
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...