کمپانی فاکس به خاطر خشونت علیه زنان معذرت خواهی کرد

یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۶

اخیرا پوستری از فیلم جدید «مردان ایکس» که شخصیت میستیک با بازی جنیفر لارنس را در حال خفه شدن نشان می‌داد، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، کمپانی فیلمسازی فاکس قرن بیستم به دلیل انتشار بیلبوردی که در آن شخصیت میستیک در فیلم «مردان ایکس: آپوکالیپس» با نقش آفرینی جنیفر لارنس را در حال خفه شدن توسط شخصیتی دیگر به نمایش می گذارد، عذرخواهی کرد.

در بعضی از پوسترها، زیر تصویری که شخصیت آپوکالیپس با بازی اسکار آیزاک را در حال خفه کردن میستیک نشان می دهد، شعار "تنها قوی‌ها زنده خواهند ماند" آورده شده است. رُز مک گوان بازیگر و فیلمساز گفته "وقتی مردان و زنان کمپانی قرن بیستم فاکس به این نتیجه برسند که خشونت علیه زنان راه خوبی برای بازاریابی برای یک فیلم است، مشکل بزرگی وجود دارد."

کمپانی فاکس در بیانیه ای اعلام کرد که در تلاش برای تاکید روی شریر بودن شخصیت آپوکالیپس این تصویر را انتخاب کرده و افزود: "ما دیر متوجه شدیم که چاپ این تصویر چه مضمون‌های منفی‌ای می‌تواند داشته باشد."

این استودیو عذرخواهی کرد و گفت به سرعت تمام پوسترهایی که این تصویر را دارند، برداشته می‌شوند. فاکس اضافه کرد که "هرگز موافق خشونت علیه زنان" نیست.رُز مگ گوان در ادامه حرف هایش گفت: "هیچ محتوایی در این آگهی وجود ندارد، فقط یک زن دارد خفه می شود. این حقیقت که هیچکس نگفت این پوستر مشکلی دارد اهانت آمیز و راستش را بخواهید احمقانه است."

او اضافه کرد که دختر 9 ساله یکی از دوستانش از کسانی بود که با پدرش در این باره صحبت کرد و کلماتش دقیقاً اینها بودند: پدر، چرا آن هیولا دارد با خشونت با یک زن برخورد می‌کند؟ این حرف یک دختر 9 ساله است. اگر او می تواند این مساله را ببیند، چرا فاکس نمی‌تواند؟"
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...