«سخنرانی پادشاه» و «قوی سیاه» پیشتاز جوایز بافتا

شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰

همزمان با اعلام فهرست نامزدهای اولیه مراسم "بافتا"، فیلم های «سخنرانی پادشاه» و «قوی سیاه» هر کدام با نامزد شدن در 15 رشته مختلف "آکادمی فیلم بریتانیا" پیشتاز دریافت این مراسم معتبر اروپایی شدند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، همزمان با اعلام فهرست نامزدهای اولیه مراسم "بافتا"، فیلم های «سخنرانی پادشاه» ساخته تام هوپر و «قوی سیاه» به کارگردانی دارن آرنوفسکی با نامزد شدن در 15 رشته مختلف "آکادمی فیلم بریتانیا" پیشتاز دریافت جوایز این مراسم معتبر اروپایی شدند.

برپایه همین گزارش، فیلم های «آغاز» ساخته کریستوفر نولان و «ساخته شده در داگنهام» ساخته نیگل کول با نامزدی در 14 رشته در رتبه بعدی پس از دو فیلم اول قرار گرفتند. «آلیس در سرزمین عجایب» به کارگردانی تیم برتون، «جزیره شاتر» ساخته مارتین اسکورسیزی، «مبارزه گر» ساخته دیوید او. راسل و «شهامت واقعی» به کارگدانی جوئِل و اتان کوئِن نیز با نامزد شدن در 12 رشته در تعقیب فیلم های اول تا چهارم قرار گرفتند.

فهرست اسامی نامزدهای اولیه مراسم "بافتا" در هر بخش شامل 15 فیلم است که نتیجه نهایی با رای اعضای این آکادمی در تاریخ 18 ژانویه (28 دی) در هر بخش به 5 فیلم کاهش می یابد و سرانجام در 13 فوریه (24بهمن) مراسم اهدای جوایز این آکادمی در سالن "رویال اپرا هوس" در شهر لندن برگزار می شود.

بهترین فیلم:

«127 ساعت»، «سال دیگر»، «قوی سیاه»، «دختری با خالکوبی اژدها»، «حال بچه ها خوب است»، «سخنرانی پادشاه» ،«ساخته شده در کانینگهام»، «جزیره شاتر»، «شبکه اجتماعی»، «استخوان زمستان»، «شهر»، «داستان اسباب بازی3» و «شهامت واقعی»

بهترین کارگردانی:

دنی بویل برای «127ساعت»، تیم برتون برای «آلیس در سرزمین عجایب»، مایک لی برای «سال دیگر»، دارن آرونوفسکی برای «قوی سیاه»، دیوید او. راسل برای «مبارزه گر»، نیلز آردن اوپلف برای «دختری با خالکوبی اژدها»، کریستوفر نولان برای «آغاز»، لیزا کولودنکو برای «حال بچه ها خوب است»، تام هوپر برای «سخنرانی پادشاه»، دیوید فینچر برای «شبکه اجتماعی»، بن افلک برای «شهر»، مارتین اسکورسیزی برای «جزیره شاتر»، لی اولکریچ برای «داستان اسباب بازی» و جوئل- اتان کوئِن برای «شهامت واقعی»


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...