دیدار شان پن با بزرگ ترین قاچاقچی مکزیک پیش از دستگیری

فیلمی که ال‌چاپو، تبهکار بین‌المللی را به دام انداخت
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۰

گفت و گوی ستاره‌ی سینمای هالیوود در قامت یک روزنامه‌نگار بی‌طرف با سلطان مواد مخدر مکزیک یکی از عوامل مهم دستگیری دوباره‌ی ال چاپو بود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، شان پن بازیگر برنده جایزه اسکار با یکی از مشهورترین تبهکاران جهان گفتگو کرده است. او در این گفتگو جزئیاتی از زندگی شخصی و کاری ال‌چاپو را آشکار می‌کند. برای نمونه ال‌چاپو در این گفتگو از استخدام مهندسان اروپایی برای فرار از زندان فوق‌امنیتی در مکزیک می‌گوید.

خواکین گوزمن مشهور به ال‌چاپو قاچاقچی مکزیکی و رهبر یکی از کارتل‌های بزرگ این کشور بود. او چند ماه پیش با شان پن مصاحبه کرده و گفته است : "من بزرگ ترین تامین‌کننده هروئین، متافتامین، کوکائین و ماری‌جوانا در جهان هستم، که ناوگانی از زیردریایی‌ها، هواپیماها، ماشین‌های سنگین و قایق در اختیار دارم."

به نظر می‌رسد که اشتیاق ال‌چاپو برای ساختن فیلم زندگینامه‌ای اش و تماس‌های که از این روی با بازیگران و تهیه‌کنندگان برقرار کرده بود، یکی از بزرگ ترین عوامل سبب‌ساز دستگیری دوباره‌ی او باشد. تا کنون تنها بازیگری که به صورت رسمی تائید کرده که با او در تماس بوده شان پن است.


پن می‌گوید که از طریق کیت دل‌کاستیلو بازیگر مکزیکی با ال‌چاپو ارتباط برقرار کرده است. دل‌کاستیلو در مخالفت با دولت مکزیک در سال 2012 گفته بود: "هر چند که دردناک است، اما من امروز به ال چاپو بیش از دولت مکزیک اطمینان دارم."

ال چاپو پس از زندانی شدن از طریق وکلای خود با دل‌کاستیلو تماس گرفته بود، این مربوط به زمانی است تهیه‌کنندگان هالیوودی به او پیشنهاد کرده بودند تا زندگی او را در یک فیلم به تصویر بکشند. آنها پس از فرار ال‌چاپو از زندان در جولای 2015 به ارتباط خود ادامه دادند. دل‌کاستیلو در کنار پن و به عنوان مترجم در گفتگوی با ال‌چاپو حضور داشته است.

بازیگر «رودخانه مرموز» ال‌چاپو و رفتارهای او را می‌ستاید و او را رابین هود سینالوآ در مکزیک می‌داند که به مردم محلی خدمات ارائه می‌کند. بر اساس آمارهای دولتی این منطقه یکی از فقیرترین نقاط در مکزیک است. او ال‌چاپو را در وهله‌ی نخست یک تاجر می‌بیند که بیهوده دست به خشونت نمی‌زند.

ال چاپو در این مصاحبه ضمن تائید ماهیت نابودگر مواد مخدر می‌گوید: "متاسفانه همان گونه که پیش از این گفته‌ام، جایی که من در آن بزرگ شدم جز این راه دیگری برای زندگی وجود ندارد." او جمعه شب تحت تدابیر شدید امنیتی دوباره راهی زندانی فوق‌امنیتی در مکزیک شد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...