11 فیلم‌ برتر سال مشخص شد

سریال‌های درجه یک 2014
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۹

موسسه فیلم آمریکا امسال به جای 10 فیلم از 11 فیلم به عنوان فیلم های برتر سال نام برد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از انترتینمنت ویکلی، پانزدهمین دوره جوایز سینمایی موسسه فیلم آمریکا (AFI) دیشب اسامی برترین فیلم های سال 2014 را اعلام کرد.

این فهرست شامل 11 فیلم است که عبارتند از : «بچگی» ریچارد لینک‌لیتر، «در جنگل» راب مارشال، «فاکس کچر» بنت میلر، «تک‌تیرانداز آمریکایی» کلینت ایستوود، «بازی تقلید» مورتن تیلدوم، «پمرد پرنده ای» آلخاندرو گونزالس ایناریتو، «بین ستاره‌ای» کریستوفر نولان، «شب گرد» دن گیلروی، «سلما» آوا دوورنی، «نشکسته» آنجلینا جولی و «ضربه شلاق» دامین شازل.

از میان 10 فیلمی که سال پیش توسط این موسسه به عنوان فیلم برتر سال انتخاب شده بودند، هفت فیلم موفق به کسب جوایز اسکار شدند.

از میان فیلم های مطرح سال فیلم های «دختر گمشده» ساخته دیوید فینچر، «سالی خشونت آمیز» ساخته جی. سی. شاندور، «همچنان آلیس» ساخته واش وستمورلند و ریچارد گلاتزر و «وحشی» ساخته  ژان-مارک والی در میان فهرست منتخب موسسه فیلم آمریکا جایی به دست نیاوردند. فیلم «کلوب دالاس بایرز» فیلمی بود که سال پیش مورد توجه این موسسه واقع نشد اما در نهایت نامزد دریافت 6 جایزه اسکار شد و سه جایزه اسکار را دریافت کرد.

برترین های سریال

در بخش بهترین برنامه‌های تلویزیونی نیز مجموعه‌های «فارگو»، «بازی تاج و تخت»، «چطور در قتل موفق شویم»‌، «جین باکره»، «نیک»، «مد من»، «نارنجی سیاه جدید است»، «سیلیکون ولی»، «آمریکایی‌ها» و «شفاف» به عنوان برترین ها انتخاب شدند.

به گفته باب گزیل رییس موسسه فیلم آمریکا، معرفی این اسامی برای گرامیداشت بهترین فیلم ها و برنامه های تلویزیونی است که بیشترین جذایت را در طول سال ایجاد کرده اند. وی گفت این فیلم ها بخشی از میراث فرهنگ ما هستند که فصل جدیدی در هنر و ادبیات هر یک از ما ایجاد می کنند.   

موسسه فیلم آمریکا در تاریخ  9 ژانویه 2015 (19 دی) در مراسمی که در لس آنجلس برگزار می شود از سازندگان فیلم‌های منتخب تجلیل می کند. به این فیلم های جوایزی اهدا نمی شود و صرفا جنبه تقدیر و معرفی دارد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...