معرفی 10 نامزد اسکارِ بخش جلوه‌های ویژه

رقابت میمون‌ها و کهکشانی‌ها
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۰

آکادمی اسکار اسامی 10 فیلم راه‌یافته به فهرست نیمه نهایی بخش جلوه‌های ویژه هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار را اعلام کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، با اعلام اسامی 10 نامزد نهایی دریافت جایزه جلوه های ویژه، به نظر می رسد دو فیلم علمی تخیلی «طلوع سیاره میمون‌ها» و «نگهبانان کهکشان» به رقابتی تنگاتنگ با هم ادامه دهند.

با اعلام اسامی این 10 فیلم روشن شد  «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی»، «طلوع سیاره میمون‌ها»، «گودزیلا»، «نگهبانان کهکشان»، «هابیت: نبرد پنج ارتش»، «بین ستاره‌ای»، «مالیفیسنت»، «شبی در موزه: راز مقبره»، «تغییرشکل دهندگان: عصر انقراض» و «افراد ایکس: روزهای گذشته ی آینده» فیلم هایی هستند که به عنوان نامزد دریافت جایزه اسکار در بخش جلوه‌های تصویری انتخاب شده‌اند.

این فهرست نهایی به انتخاب کمیته ویژه بخش جلوه های تصویری آکادمی اسکار انتخاب شده و همه اعضای این کمیته موظف هستند 10 دقیقه ویژه از هر یک از این فیلم ها را روز 10 ژانویه تماشا کنند و از این میان پنج فیلم را به مرحله آخر بفرستند.

اسامی نامزدهای نهایی اسکار در این بخش 15 ژانویه (25 دی) اعلام می شود.

در این میان راه نیافتن فیلم «نوح» و «اکسدوس: خدایان و شاهان» از شگفتی های این دوره است. هر دوی این فیلم‌ها با اقتباس از کتاب مقدس ساخته شده‌اند و جلوه‌های ویژه چون شکافته شدن دریای سرخ و سیل عظیم در آنها جای مهمی دارد.

«در جنگل» با بازی مریل استریپ و جانی دپ و «نشکسته» فیلم جدید ساخته شده توسط آنجلینا جولی نیز هر چند متکی به جلوه‌های تصویری ساخته نشدند، اما دارای عناصر قابل توجهی از جلوه‌های ویژه بودند.

این در حالی است که شماری از فیلم‌های انیمیشن امسال مانند «6 قهرمان بزرگ» و «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید 2» نیز دارای جلوه‌های تصویری چشمگیر و قابل توجهی هستند.

از سوی دیگر راه یافتن فیلم «شبی در موزه: راز مقبره» به این فهرست نیز با تعجب روبه رو شده است، چون فیلم قبلی «شبی در موزه» نتوانست به عنوان نامزد نهایی این جایزه انتخاب شود. با این حال این فیلم تا کنون موفق شده با پشت سر گذاشتن فیلم هایی چون «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 2»، «لوسی» و «نوح» در مرحله اول، به مرحله نهایی راه یابد.

هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار یکشنبه 22 فوریه (صبح دوشنبه 4 اسفند) در دالبی تیا‌تر در هالیوود اند هایلند برگزار می‌شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...