پیتر جکسون و هابیت‌ها به ته خط رسیدند

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰

پیتر جکسون كارگردان سری فیلم های «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» نوشته پرفسور تالكين می‌گوید بدون همکاری "بنیاد تالکین" امكان ساخت فیلم‌های بیشتر از این داستان‌ها وجود نخواهد داشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، ایان مک‌الن در پیش‌نمایش جهانی فیلم «هابیت: نبرد پنج ارتش» گفت باور ندارد این فیلم پایان سفر آنها باشد و در نتیجه به شایعه‌های بازگشت پیتر جکسون به میدل‌ارث (سرزمين ميانه) قوت بخشید اما جكسون در مقام کارگردان در کنفرانسی رسانه‌ای که بعد از این صحبت‌ها برگزار شد، تمامی این امیدها را ازبین برد.

جکسون گفت: "این یک مساله صرفا قانونی است. «بنیاد تالکین» مالک تمامی نوشته‌های پروفسور تالکین است (داستان‌های «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» همگی توسط پروفسور تالکین در اواخر دهه 1960 به فروش رسيده بودند)، بنابراین بدون همکاری «بنیاد تالکین» نمی‌توان فیلم‌های دیگر ساخت."

جکسون به آن دسته از طرفداران که می‌خواهند چیزهای بیشتری ببینند، گفت که می‌توانند منتظر نسخه طولانی دی‌وی‌دی «نبرد پنج ارتش» باشند که او به زودی در سال جدید میلادی برای کار کردن روی آن به نیوزیلند بازخواهد گشت. او اضافه کرد که این دی‌وی‌دی بالاخره به مردم اجازه می‌دهد که تمامی نسخه‌های طولانی سه‌گانه‌های «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» را پشت سر هم تماشا کنند و با خنده گفت: این اثر 24 ساعت لذت خالص خواهد بود. من در مدت حدود 4 تا 5 ماه آن را سرهم خواهم کرد که جالب خواهد بود.

از افراد دیگری که در این کنفرانس رسانه‌ای صحبت کردند می‌توان به اندی سرکیس اشاره کرد که مشخص شده صدای راوی تیزر جدید «جنگ ستارگان» است. او درباره لذت کار کردن با پیتر جکسون پشت دوربین آخرین هابیت صحبت کرد و گفت: "این که از من درخواست شد تا واحد دوم فیلم را کارگردانی کنم یک شوک بزرگ بود اما این واقعا نشان می‌دهد که پیتر تا چه حد با تمامی بازیگران و دست‌اندرکاران همکاری می‌کند و یک رهبر طبیعی و فیلمساز خارق‌العاده است. خوبی او در این است که او انسانی کاملا بخشنده است و یاد گرفتن از بخشنده‌ترین انسان بهترین راهنماست."
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...