«آيدا» و «لوياتان» فيناليست‌‌های جوايز فيلم اروپايی

یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۹

شماری از بهترين فيلم‌های سال اروپا در ميان فيناليست‌های بيست و هفتمين دوره جوايز فيلم اروپايی جای گرفته‌اند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورايتی، «خواب زمستانی» از تركيه و «لوياتان» از روسيه كه هر 2 جوايز مهمی از جشنواره كن دريافت كردند و در عين حال به عنوان نامزدهای كشورشان برای اسكار فیلم خارجی زبان نامزد شده اند، از جمله فيناليست‌های بيست و هفتمين دوره جوايز فيلم اروپايی هستند.

«آيدا» فيلمی از پاول پاوليكوسکی برنده جايزه تورنتو، ديگر فيناليست پرقدرت اين فهرست 5 نفره است. «فورس ماژور» فيلمی از روبن اوستلاند سوئدی و فيلم جنجالی لارس فون ترير يعنی قسمت اول و دوم «نیمفومانیاک» ديگر نامزدهای اين بخش هستند.

در بخش كارگردان‌ها، نوری بيلگه جيلان برای «خواب زمستانی» برنده نخل طلای كن، آندری زياگينتسف برای «لوياتان»، استفن نايت برای «لاک»، پاوليكوفسكی و پائولو ويرزی بريا از ايتاليا برای «سرمايه انسانی» نامزد شده اند.

بازيگران زن شامل اين چهره‌ها است: ماريون كوتيار برای «دو روز، يک شب» كه با تحسين زيادی روبه رو شده و از سوی بلژيک در اسكار خارجی زبان نامزد شده است. ماريان آلوارز از اسپانيا براي بازی در فيلمی از فرناندو فرانكو با عنوان «زخمی» و والريا برونی تدشی برای بازي در «سرمايه انسانی» و آگاتا كولنسرا و آگاتا زبوچوفسكا برای «آيدا».

در بخش بهترين بازيگر مرد تام هاردی برای «لاک»، برناندن گليسون براي «كالواری»، آلكسی سربرياكوف برای «لوياتان»، استيلن اسكارسگارد برای «نیمفومانیاک» و تيموتی اسپال برای «آقای ترنر».

در بخش بهترین فیلمنامه نوری بیلگه جیلان همراه ابرو جیلان برای نگارش فیلمنامه «خواب زمستانی»، برادران داردن برای نگارش فیلمنامه «دو روز، یک شب»، استیون نایت برای «لاک»، آندری زیاگینتسف و اولگ نگین برای «لویاتان» و پاول پالیکوفسکی و ربکا لنکویچ برای «آيدا» نامزد کسب جایزه شناخته شدند.

مراسم جوایز فیلم اروپا، هر سال در يک شهر اروپایی برگزار می‌شود و امسال 13 دسامبر در شهر ریگا پایتخت لتونی برندگان خود را خواهد شناخت.


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...