اکران سومین فیلم «هابیت» به تعویق افتاد

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۷

آخرین فیلم سه‌گانه «هابیت» به کارگردانی پیتر جکسون با پنج ماه تاخیر نسبت به تاریخ از پیش اعلام‌شده 17 دسامبر 2014 روی پرده سینماها خواهد رفت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از امپایر، «هابیت: رفت و برگشت» ابتدا قرار بود 18 ژوئیه 2014 اکران شود.

 «هابیت: یک سفر غیرمنتظره» اولین فیلم سه‌گانه «هابیت» 14 دسامبر 2012 اکران شد و فیلم دوم با عنوان «هابیت: نابودی اسموگ»‌ 13 دسامبر 2013 روی پرده سینماها خواهد رفت.

 دان فلمن رئیس پخش توزیع داخلی استودیو برادران وارنر روز پنجشنبه گفت: "ما تصمیم گرفتیم سه‌گانه «هابیت» را همان‌طور که شروع کردیم به پایان برسانیم. تعطیلات آخر سال میلادی فرصتی مناسب برای تماشاگران در سراسر دنیاست که به دیدن این فیلم بروند."

 مجموعه فیلم‌های «هابیت» پیش‌درآمدی بر «ارباب حلقه‌ها»، فانتری حماسی جی آر. آر. تالکین است که جکسون حدود یک دهه پیش از روی آن‌ها سه فیلم برنده اسکار ساخت.

 اولین فیلم «هابیت» بسیار پرفروش بود و طبق آمار اعلام شده فعلا 981 میلیون دلار در دنیا فروخته است. سری فیلم‌های «هابیت» با مشارکت سه استودیو نیولاین، مترو گلدوین مه‌یر و برادران وارنر تولید و توریع می‌شوند.

 هزینه تولید را نیولاین تامین می‌کند، برادران وارنر پخش جهانی فیلم‌ها را به عهده دارد و مترو گلدوین مه‌یر مسئول پخش فیلم‌ها در چند بازار مشخص است.

داستان «هابیت» 60 سال پیش از وقایع «ارباب حلقه‌ها» روی می‌دهد و درباره بیلبو باگینز یک هابیت جوان و گوشه‌گیر است که با همراهی گروهی از دورف‌ها برای پس گرفتن کوه آبا و اجدادی خود از اژدهایی به نام اسموگ راهی یک سفر غیرمنتظره می‌شوند.

مارتین فریمن نقش بیلبو را بازی می‌کند و اورلاندو بلوم، اندی سرکیس، الیجا وود، هوگو ویوینگ، ایان مک کلن و کیت بلانشت نقش‌های خود را در سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» تکرار کرده‌اند.

جکسون سال 2004 برای فیلم «بازگشت پادشاه» آخرین بخش سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» برنده سه جایزه اسکار شد. این فیلم در مجموع 11 جایزه اسکار دریافت کرد.

 مجموع فروش سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» شامل «یاران حلقه»، «دو برج» و «بازگشت پادشاه» حدود سه میلیارد دلار بود

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...