جدایی دیوید فینچر از «کلئوپاترا»

جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۰

به نظر می رسد که ملکه افسانه ای نیل نیاز به یک خواستگار جدید داشته باشد، حداقل از نظر کارگردانی.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از یو.اِس. تودِی، از آنجایی که دیوید فینچر بعد از مذاکرات فشرده و طولانی اش با شرکت سونی جهت کارگردانی فیلم «کلئوپاترا» به توافق نهایی نرسید، بلافاصله استودیو در حال تهیه فهرستی فیلمسازهای مورد نظر از جمله آنگ لی جهت مذاکره و بستن قرار داد است.

بر پایه همین گزارش، سونی که از سال 2006 بعد از خرید حق ساخت کتاب «کلئوپاترا» استیسی شیفر به دنبال بازسازی این کلاسیک جنجالی ست تا کنون ماجراهای زیادی را پشت سر گذاشته است. از زمانی که «کلئوپاترا» تنها در حدِ یک داستان و طرج 10صفحه ای بود مذاکرات متعددی برای ساخت این فیلم از سوی سرمایه گذاران شروع شد. ابتدا آنجلینا جولی به عنوان بازیگر نقش اصلی مورد توجه قرار گرفت و سپس بحث کارگردانی جیمز کامرون به میان آمد.

اما از یک زمانی همه نگاه ها به سوی دیوید فینچر معطوف شد. زمانی که فینچر بعد از اتمام فیلمبرداری «دختری با خالکوبی اژدها» بی درنگ همکار فیلمنامه نویس اش اریک راث در «بنجامین باتن» را به استخدام درآورد تا فیلمنامه جدیدی برایش بنویسد.

بلافاصله پس از آن سرمایه گذاران فیلم اعلام کردند که قصد دارند تا «کلئوپاترا» را در قالب یک اکشنِ تاریخیِ سه بُعدی بسازند. شاید همین مساله شروع اختلافات فینچر و سونی بوده باشد.

نسخه اصلی «کلئوپاترا» را جوزف ال.منکیه ویچ در سال 1963 با بازی الیزابت تایلور و ریچارد برتون ساخته بود.

حضور آنگ لی برای کارگردانی «کلئوپاترا» بیشتر از سایر گزینه ها به نظر می رسد.


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...