توبی مگوایر قهرمان جهان می شود

شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۰

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از امپایر، توبی مگوایر بازیگر سری فیلم های «مرد عنکبوتی» در فیلمی به کارگردانی ادوارد زوئیک در نقش بابی فیشر ایفای نقش خواهد نمود.

این فیلم که «فداکاری سرباز» نام دارد درباره ظهور بابی فیشر شطرنج باز آمریکایی در دهه 1960 است و در بخش های مهمی از آن به رویارویی تاریخی او با بوریس اسپاسکی قهرمان سرشناس روس در مسابقات جهانی شطرنج سال 1972 می پردازد.

پیروزی جنجالی فیشر 29ساله به حاکمیت طولانی مدت و دیرین روس ها بر دنیای شطرنج پایان داد. این رقابت در ریکیاویکِ ایسلند برگزار شد، نمادی از رویارویی قدرت های جنگ سرد بود. فیشر در 26 ژانویه 2008 در سن 64سالگی بر اثر بیماری کلیوی در شهر ریکیویک درگذشت. او به خاطر خُلق و خوی عجیب و غریب، و همچنین گوشه گیری و انزوایش شهرت داشت.

توبی مگوایر که ستاره اولین مجموعه «مرد عنکبوتی» ست یکی از تهیه کنندگان این فیلم است.

گیل کیتس نیز که در امر تهیه کنندگی این فیلم مشارکت دارد از سال ها پیش در فکر تولید و ساخت آن بوده است.

فیلمنامه «سرباز فداکار» را استیون نایت نوشته است. پیش از این قرار بود دیوید فینچر این فیلم را کارگردانی کند اما در نهایت صندلی کارگردانی به ادوارد زوئیک رسید.

آخرین فیلم زوئیک در مقام کارگردان «عشق و دیگر مخدرها» (2010) بود. او پیش از این قرار بود فیلم تاریخی و ماوراءِطبیعی «دیوار بزرگ» را کارگردانی کند اما تولید فیلم به دلیل مسائل مربوط به بودجه به تعویق افتاد.


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...