ماریون کوتیار در فیلم جدید اصغر فرهادی

ماریون کوتیار در فیلم جدید اصغر فرهادی جلوی دوربین می رود
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۷:۱۰

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ایندی وایر، الکساندر ماله-گای تهیه کننده سرشناس فرانسویِ شرکت "مِمِنتو فیلمز پروداکشِنز" به خبرگزاری آلمان گفت: "از اینکه ماریون کوتیار در این فیلم شکفت انگیز به ما ملحق شده، بسیار خوشحالم."

ابن برای نخستین بار است که ماله-گای تهیه کنندگی فیلمی از اصغر فرهادی را بر عهده دارد. او پیش از این کار توزیع و پخش دو فیلم «درباره اِلی» و «جدایی نادر از سیمین» در فرانسه را عهده دار بوده که فیلم دوم یکی از پرفروش های فرانسه شد و در سطح بین المللی نیز به فروشی بالای 25میلیون دست یافت.

بر پایه این گزارش، این فیلم که هنوز عنوان آن مشخص نیست، پائیز امسال در پاریس جلوی دوربین می رود. فیلم جدید فرهادی با بودجه ای معادل 11میلیون یورو ساخته می شود، و این برای اولین بار است که فرهادی فیلمی را در خارج از ایران می سازد.

جزئیات داستان فیلم هنوز اعلام نشده و فرهادی این روزها مشغول نگارش نسخه نهایی آن است. با این حال ماله-گای گفت: "این فیلم یک تریلر اجتماعی- احساسی ست که رگه هایی از «جدایی نادر از سیمین» را در خود دارد، فیلمی که با پیچیدگی های داستانی چندگانه ی خود تماشاگر را از اولین نما تا نمای پایانی در تعلیق و اضظراب نگه می دارد."

فرهادی هم به خبرگزاری آلمان گفت: "هدف من این است که برای تماشاگران فیلم هایم به جای جواب، طرحِ سئوال کنم. این چیزی ست که دنیای امروز بیش از هر زمان دیگر به آن احتیاج دارد: طرح سئوال های جدید در برابر جواب های قدیمی. شاید بتوان این سینما را سینمای پرسشگرانه نامید."

«جدایی نادر از سیمین» فرهادی که داستان فروپاشی یک زندگی زناشویی در ایران معاصر را روایت می کند، موفق به دست آوردن جوایز اسکار، گلدن گلاب، سزار – اسکار سینمای فرانسه- و همینطور خرس طلای جشنواره برلین 2011 شد.

فرهادی و ماله-گای یکشنبه 20 مه در جشنواره کن نخستین جایزه رسانه ای اتحادیه اروپا را دریافت می کنند. این جایزه به بهترین پروژه با احتمال موفقیت بالای تجاری اعطاء می شود. پروژه فرهادی از میان 500 پروژه انتخاب شده است. آندرولا واسیلیو کمیسر اتحادیه اروپا در امور آموزش، فرهنگ، چند زبانی و جوانان این جایزه را به فرهادی و ماله-گای اعطاء خواهد کرد.

ماریون کوتیار با فیلم «زنگ و استخوان» ساخته ژاک اودیار ذر بخش مسابقه جشنواره کن حضور دارد. او در این فیلم که پنج شنبه (امروز) به نمایش درآمد نقش یک تربیت کننده نهنگ قاتل را بازی می کند که دچار سرنوشت تراژیکی می شود.

کوتیار در سال 2008 برای بازی در نقش اِدیت پیاف در فیلم «زندگی به رنگ صورتی» برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. او در حال جاضر «شوالیه تاریکی به پا می خیزد» (کریستوفر نولان) را آماده نمایش دارد.


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...