وال‌استریت ژورنال «جدایی نادر از سیمین» را به‌عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ سینمای جهان معرفی کرد

جمعه ۲ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲

نشریه وال‌استریت ژورنال فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی را به‌ عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ سینمای جهان معرفی کرد.

به گزارش فیلم نگاه، فیلم «جدایی نادر از سیمین» در ادامه افتخارآفرینی‌های جهانی اش در آستانه‌ برگزاری اسکار، بالاتر از برنده نخل طلای کن و فیلم جدید وودی آلن به‌عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ از سوی نشریه وال استریت ژورنال انتخاب شد.

جو مورگن استرن، منتقد سینمایی این نشریه در توصیف «جدایی نادر از سیمین» نوشته است: "شاید شما چیزی درباره این فیلم نشنیده باشید، چرا که ۳۰ دسامبر اکران خواهد شد. اما من پس از تماشای آن در جشنواره تلورید، این فیلم را یک شاهکار در کلاس جهانی نامیدم و جمعه آینده پس از آغاز اکران آن، این تعریف و تجمید را بیشتر خواهم کرد.”

«جدایی نادر از سیمین» که این روزها با درخشش در فصل جوایز سینمایی هالیوود، انتظارها برای موفقیت در جوایز اسکار ‌۲۰۱۲ را بالا برده است، نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلاب شد.

برنده‌ جایزه‌ خرس طلا و خرس نقره‌ای بهترین بازیگری از جشنواره‌ برلین طی هفته‌های گذشته برنده‌ی چندین جایزه‌ی جهانی از جمله بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدین آمریکا و انجمن منتقدین فیلم نیویورک و جوایز فیلم مستقل بریتانیا شده و ماه گذشته در جوایز سالانه‌ آسیا ـ پاسیفیک بهترین فیلم سال ‌۲۰۱۱ شناخته شد.


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...