نتفلیکس بودجه تولید محصولات انگلیسی را 2 برابر کرد

پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۶

پس از موفقیت سریال «تاج» نتفلیکس بودجه تولید محصولات انگلیسی را دو برابر کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، نتفلیکس که از آن به عنوان غول استریمینگ یا نمایش آنلاین یاد می‌شود بودجه تولید محصولات انگلیسی را 2 برابر کرد و آن را به رقم یک میلیارد دلار رساند.


این امر به دنبال موفقیت سریال «تاج» در سراسر جهان رُخ داده است.

نتفلیکس قصد دارد این بودجه را صرف تولید بیش از 50 سریال و برنامه در انگلیس کند. این امر با وجود آن اتفاق می‌افتد که سال ناخوشایندی برای بسیاری از محصولات بود و تولید «جادوگر» 2 بار به خاطر شیوع کرونا متوقف شد.

سخنگوی نتفلیکس با اعلام این خبر افزود: "بریتانیا یک بازار واقعاً مهم برای ماست و ما افتخار می‌کنیم که سرمایه‌مان را در صنایع خلاق بریتانیا افزایش می‌دهیم."

«تاج» از سریال‌های نتفلیکس است که در انگلیس ساخته شده و سراسر جهان به تماشای آن نشسته‌اند. «جادوگر» هم قرار بود در انگلیس ساخته شود که بخاطر شیوع کرونا تولیدش فعلاً متوقف مانده است.

سخنگوی نتفلیکس از موفقیت این برنامه‌ها یاد کرد و گفت همه این موفقیت برای استعدادهایی است که در این کشور وجود دارد.

بودجه نتفلیکس برای انگلیس پس از بودجه تعیین شده برای آمریکا، دومین بودجه بزرگی است که از سوی این کمپانی تعیین شده است. این سرویس استریم سرمایه‌گذاری‌های سنگینی می‌کند تا با تولید محصولاتش بتواند تولیدات خودش را داشته باشد. سال پیش نیز یک سرمایه‌گذاری سنگین در «شپرتون استودیوز» کرد که خارج از لندن واقع شده است. البته دیزنی نیز معامله مشابهی با «پاینوود استودیوز» انجام داده که دارای فضای بسیار مناسبی در اطراف لندن است.

اذهان عمومی تولید «تاج» را دنبال می‌کند و فصل چهارم این سریال با رویدادهایی که از اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا نشان داد توجه زیادی را برانگیخت.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...