گیشه های سرد و خلوت سینماهای آمریکا

صدرنشینی یک میلیون دلاری یک فیلم ترسناک
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۱۰

بازار سرد گیشه‌های سینماهای آمریکا موجب شد تا فیلم «عجیب و غریب» با فروش 1.2 میلیون دلار برای دومین هفته پرفروش‌ترین فیلم شود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، کمدی ترسناک «عجیب و غریب» موفقیت هفته پیشش را تکرار کرد و در حالی که گیشه‌های سینماهای آمریکا همچنان بی‌فروغند، با فروش 1.2 میلیون دلار در صدر فهرست پرفروش ها جای گرفت. این فیلم از نمایش در 2057 سالن سینما و در طی سه روز آخر هفته این میزان فروش را به ثبت رساند.

در این فیلم که محصولی از یونیورسال و بلوم‌هاوس است وینس وان در نقش یک قاتل سریالی و کاترین نیوتون در نقش یک دختر مدرسه‌ای بازی کرده‌اند که در اثر یک تصادف بدن‌هایشان با هم عوض شده و قاتل سریالی در پیکر دختر مدرسه‌ای می‌تواند راحت‌تر عمل کند. به این ترتیب «عجیب و غریب» در طی 10 روزی که از اکرانش می‌گذرد موفق شده تا 5.6 میلیون دلار بفروشد.

یونیورسال یادآوری کرد که فروش گیشه‌های آمریکا باز هم کاهش می‌یابد زیرا تعداد سالن‌ها همچنان در حال کم شدن هستند و از 3400 سالن سینما که هفته پیش فعال بودند، این آخر هفته حدود 2800 سالن به فعالیت خود ادامه دادند.

در مقایسه با پرفروش‌ترین فیلم این هفته یعنی «عحیب و غریب» با آهفته مشابه سال پیش که دیزنی «یخ‌زده 2» را اکران کرد و 130 میلیون دلار در گیشه‌ها فروخت، می‌توان تضاد و فاصله عظیمی را مشاهده کرد. کل فروش سینماهای آمریکا در همین هفته از سال پیش 206 میلیون دلار بود.

کارشناسان سینمایی پیش‌بینی می‌کنند با افزایش مداوم ویروس در پاییز و زمستان پیش روی، سینماها باز هم شاهد کاهش بیشتری باشند. این در حالی است که اخبار دلگرم کننده برای واکسن، مانند نوری در انتهای تونل است.

در عین حال فروش فیلم کمدی «جنگ با پدربزرگ» با بازی رابرت دنیرو این هفته به 737 هزار دلار رسید و دومین فیلم پرفروش در آخر هفته شد. این فیلم پس از 45 روز حضور در سینماها در مجموع 16.2 میلیون دلار فروش داشته است.

سومین فیلم پرفروش این آخر هفته فیلم «رهایش کن» یا «بگذار برود» با بازی کوین کاستنر بود که با فروش 710 هزار دلاری این جایگاه را کسب کرد و در مجموع 17 روزی که از ورودش به سینماها می‌گذرد 7.9 میلیون دلار فروش کرد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...