«زن شگفت‌انگیز» پیش از آمریکا راهی چین می‌شود

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۳۳

«زن شگفت‌انگیز 1984» پیش از اکران در آمریکا راهی سینماهای چین می‌شود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «زن شگفت‌انگیز 1984» از 18 دسامبر (28 آذر) در سینماهای چین اکران می‌شود. این یک هفته جلوتر از آن است که این فیلم در سینماهای آمریکای شمالی به نمایش درآید.

کمپانی برادران وارنر قصد دارد تا این فیلم را همزمان با اکران در آمریکا از طریق سرویس استریمینگ اچ‌بی‌او مکس نیز به صورت آنلاین در اختیار مخاطبانش قرار دهد. فیلم قرار است در دیگر بازارهای بین‌المللی از 16 دسامبر (26 آذر) اکران شود.

«زن شگفت‌انگیز 1984» ادامه‌ای بر فیلم اول «زن شگفت‌انگیز» است که با بازی گال گدوت ساخته شده و اولین عنوان بزرگ هالیوودی است که پس از نمایش «مولان» در ماه سپتامبر در چین، در این کشور به نمایش درمی‌آید.

فیلم اصلی «زن شگفت‌انگیز» فروشی 90.5 میلیون دلاری را در سال 2017 در چین تجربه کرد و در مجموع 820 میلیون دلار در گیشه جهانی فروخت.

در فیلم جدید بار دیگر گال گدوت در برابر دوربین پتی جنکینز بازی کرده است.

اکران این فیلم در چین در حالی صورت می‌گیرد که وضعیت سینماهای این کشور پس از شیوع کرونا در حال بهبود است. فیلم جنگی «ایثار» از سینمای چین که اواخر اکتبر راهی پرده‌ها شد تا کنون 150 میلیون دلار فروخته است. فروش سینماهای چین هر چند در مقایسه با همین مقطع زمانی از سال پیش با افت 73 درصدی روبرو است، ولی سینماهای این کشور از درآمد سینماهای آمریکا که بزرگ‌ترین گیشه جهانی بوده‌اند، پیشی گرفته‌اند و بیش از 90 درصد سینماهای چین مشغول فعالیت هستند.

تصمیم برای اکران همزمان این فیلم در آمریکا و انتشار آنلاین آن نیز پاسخی به نگرانی مردم از رفتن به سینماست و این در حالی است که سینماهای لوس‌آنجلس و نیویورک هنوز بسته هستند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...