ادامه صدرنشینی «تنت» در باکس آفیس سینماهای انگلیس

پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۴۵

با استقبال از اکران «سن ماد» در انگلیس، «تنت» کریستوفر نولان همچنان صدر گیشه فروش این کشور و ایرلند را حفظ کرده است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، فیلم ترسناک روانشناسانه «سن ماد» ساخته رُز گلس با اکرانش در انگلیس و ایرلند توانست جایگاه دوم فروش را از آنِ خود کند و با فروشی 342 هزار دلاری، پس از «تنت» قرار بگیرد.

«تنت» محصول برادران وارنر و ساخته کریستوفر نولان هم در هفتمین هفته اکرانش همچنان پرفروش‌ترین فیلم سینماهای انگلیس و ایرلند باقی مانده و بیش از 385 هزار دلار دیگر در این هفته فروش کرده است. مجموع فروش این فیلم در انگلیس بیش از 21.5 میلیون دلار بوده است.

این در حالی است که شماری از سینماهای این منطقه از بازار سینمایی در هفته گذشته به دلیل شیوع مجدد کرونا دوباره بسته شدند و غول زنجیره‌ای سینه‌ورلد نیز با لغو اکران «جیمز باند» 1180 سالن سینمایش را در هر 2 کشور تعطیل کرد.

در همین حال بازاکران مانگای پرفروش ژاپنی «آکیرا» نیز با استقبال روبه‌رو شد و با فروش 261 هزار دلاری‌اش جایگاه سوم را کسب کرد.

در ششمین هفته اکران از رمانس جوانانه «پس از آن که ما درگیر شدیم» این فیلم 252 هزار دلار دیگر فروخت تا جمع فروشش را در این منطقه به بیش از 4.6 میلیون دلار برساند.

پنجمین فیلم باکس آفیس انگلیس نیز «گربه‌ها و سگ‌ها 3» محصول برادران وارنر بود که با فروش 239 هزار دلار دیگر مجموع فروشش را به 930 هزار دلار رسانده است.

در هفته جدید فیلم «کارمیلا» به کارگردانی امیلی هریس راهی سینماها می‌شود. این فیلم در جشنواره فیلم ادینبورگ نمایش داده شده بود. «من گرتا هستم» مستندی که برنده جشنواره فیلم زوریخ شد ساخته نیتن گراسمن نیز راهی سینماها می‌شود. این فیلم درباره فعال نوجوان و سرشناس محیط زیست است. «یک فرد انسان بودن» ساخته فرد اسکات درباره روی اندرسون فیلمساز سوئدی نیز اکرانش را از همین هفته در انگلیس و ایرلند شروع می‌کند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...