رابرت دنیرو فاتح جدید باکس آفیس سینماهای آمریکا

«تنت» جا ماند
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰

«جنگ با پدربزرگ» فیلم جدید رابرت دنیرو موفق شد تا با اولین هفته‌ای که راهی سینماها شده، از «تنت» کریستوفر نولان جلو بزند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم جدید رابرت دنیرو با عنوان «جنگ با پدربزرگ» درباره نبرد بین یک پدربزرگ زیرک هفتاد و چند ساله و نوه او سر یک اتاق خواب، پیشتاز گیشه‌های آمریکا شد.


این فیلم که قرار بود سال 2018 راهی سینماها شود با ماجرای دستگیری هاروی واینستین که قرار بود توزیع کننده فیلم باشد، متوقف شد. سقوط واینستین موجب توقف کار کمپانی وی شد و «جنگ با پدربزرگ» یکی از فیلم‌هایی بود که اکرانش به تعویق افتاد.

حالا 2 سال پس از آن ماجراها، فیلم سرانجام روی پرده رفته و با وجود چشم‌انداز نامناسب اکران به دلیل کرونا، موفق شده است تا در اولین هفته نمایشش از اکران در 2205 سالن سینما فروشی 3.6 میلیون دلاری را ثبت کند.

با توجه به بسته بودن سینماهای نیویورک و لوس‌آنجلس اکنون سینماها بدترین وضعیت فروش را از سال 1988 در حال تجربه هستند.

«101 استودیوز» کمپانی جدیدی است که توسط دیوید گلاسر مدیر اجرایی کمپانی واینستین ایجاد شده حقوق توزیع این فیلم مستقل را خرید و آن را اکران کرد.

حالا اکران این فیلم در صدر فروش گیشه جا گرفته و فیلم «تنت» نولان را در ششمین هفته اکرانش در مکان دوم جای داده است. این در حالی است که فروش این فیلم در این هفته در سینماهای آمریکا 2.1 میلیون دلار بود و مجموع فروشش به 48.3 میلیون دلار رسیده است.

«تنت» در بازار بین‌المللی این هفته 9.8 میلیون دلار دیگر فروخت تا با نمایش در 62 بازار بین‌المللی مجموع فروشش در سطح جهان را به 323.3 میلیون دلار برساند.

«جنگ با پدربزرگ» را تیم هیل کارگردانی کرده و آن را بر مبنای رمانی برای کودکان نوشته رابرت کیمل اسمیت ساخته است.

نقش نوه نوجوان را اوکس فگلی بازی کرده است. علاوه بر دنیرو و فگلی، کریستوفر واکن، اوما تورمن، جین سیمور، راب ریگل، لورا مارانو، چچ مارین و کالین فورد در این فیلم بازی کرده‌اند.

واکن و مارین نقش 2 دوست دنیرو، تورمن نقش دختر او و ریگل نقش داماد او را بازی می‌کنند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...