کارگردان «انگل» و ساخت فیلمی درباره پناهندگان

جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۸:۹

بونگ جون هو کارگردان فیلم اسکاری «انگل» قصد دارد درامی درباره پناهندگان بسازد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، بونگ جون هو تهیه کننده درامی با عنوان «مه دریا» درباره مهاجران غیرقانونی شد.

مت پالمر که کارگردانی «کالیبر» را انجام داده بود برای نوشتن فیلمنامه و کارگردانی فیلم انتخاب شده‌است. پیش‌نویس قبلی فیلمنامه را اورن موورمن نوشته بود.

«مه دریا» بر مبنای فیلم کره‌ای سال 2014 «هیمو» ساخته می‌شود که درباره یک کشتی ماهیگیری بود که تلاش داشت تا گروهی از مهاجران غیرقانونی را برای یک گروه خطرناک از قاچاقچیان از چین به کره ببرد. آن فیلم را شیم سانگ بو کارگردانی کرده بود و بونگ و شیم نویسنده فیلمنامه‌اش بودند. فیلم آنها از یک ماجرای واقعی الهام گرفته بود که ابتدا به صورت یک نمایش تئاتری در سال 2007 روی صحنه رفته بود.

«انگل» بونگ امسال با دریافت دو جایزه اسکار یکی در بخش بهترین فیلم بین‌المللی و دیگری بهترین فیلم سال، در تاریخ اولین فیلمی شد که چنین موفقیتی را کسب کرده است.

بونگ در بیانیه‌ای گفت از این که با این گروه همکاری می‌کند بسیار هیجان‌زده است و این فیلم فیلمی خواهد بود که به کاوش در واقعیت‌های زمان ما می‌پردازد.

پالمر با ساخت فیلم اولش «کالیبر» موفق شد جایزه مایکل پاول را در جشنواره بین‌المللی فیلم ادینبورگ دریافت کند. این فیلم سال 2018 از نتفلیکس نیز پخش شد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...