پل ورهوفن با یک اقتباس ادبی می‌آید

دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵

کارگردان سرشناس هلندی داستان کلاسیکی نوشته گی دو موپوسان را در قالب یک سریال به دنیای معاصر می‌آورد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از سان فرانسیسکو کراونیکل، پل ورهوفن در حال آماده‌سازی یک سریال فرانسوی زبان بر پایه رمان کلاسیک «بل آمی» نوشته گی دو موپوسان است. سعید بن سعید تهیه‌کننده پروژه این خبر را اعلام کرده است.

ورهوفن خالق و کارگردان هر هشت اپیزود این سریال خواهد بود که اقتباسی معاصر از رمانی است که داستانش در دنیای تلویزیون به وقوع می‌پیوندد. متن سریال توسط فیلمنامه‌نویس هلندی جرارد سوئتمن نوشته می‌شود که قبلاً با ورهوفن در فیلم‌هایی از جمله «کتاب سیاه» و «ظرافت ترکی» همکاری کرده است.

بن سعید که از کارهای قبلی‌اش می‌توان به فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار «او» ساخته ورهوفن اشاره کرد، گفت است که در حال مذاکره با یک شبکه تلویزیونی برای پخش سریال است. فیلمبرداری پروژه در تابستان سال 2021 در فرانسه آغاز می‌شود.

بن سعید همچنین تایید کرد که «بندتا» فیلم جدید ورهوفن تاریخ اکران برنامه‌ریزی‌شده خود را تا سال 2021 به تعویق انداخته است. بسیاری از منتقدان فکر می‌کردند این فیلم قرار است در جشنواره فیلم امسال کن به نمایش دربیاید اما جشنواره کن مجبور شد به خاطر پاندمی کروناویروس برنامه‌های خود را تغییر دهد. حالا که ماه مه 2021 برای اکران فیلم انتخاب شده تقریباً قطعی است که ورهوفن آن را در کن 2021 هم به نمایش خواهد گذاشت.

«بل آمی» قبلاً با نقش‌آفرینی رابرت پتینسون، اوما تورمن و کریستن اسکات توماس در سال 2021 تبدیل به یک فیلم سینمایی شده بود. این کتاب داستان رشد فساد یک خبرنگار و به قدرت رسیدن او را نمایش می‌دهد و توصیف می‌کند که او چطور از طریق فریب دادن مجموعه‌ای از زنان ثروتمند توانست به موفق‌ترین مرد پاریس تبدیل بشود.

پروژه جدید پل ورهوفن بازگشت کارگردان «روبوکاپ» یا «پلیس آهنی» به تلویزیون خواهد بود. او که تا به حال تا حد زیادی بر ساخت فیلم‌های سینمایی متمرکز بود، در دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی در کشور خودش هلند اپیزودهای تلویزیونی ساخته است. وی همچنین تهیه‌کننده اجرایی 39 اپیزود از سریال اسپین‌آف «ماجراهای سربازان سفینه فضایی» در آستانه هزاره سوم بود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...