باکس‌ آفیس آمریکا در پایین‌ترین حد در 2 دهه اخیر

جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۰

بیشتر زندگی عمومی در ایالات متحده عملا متوقف شده و این مسأله بر باکس آفیس کشور هم اثر بزرگی گذاشته است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، صنعت نمایش یکی از صنایعی بوده که نمی‌خواست درهای خود را به خاطر بحران عمومی سلامت ویروس کرونا ببندد. پیش از این به نظر نمی‌رسید که ترس از همه‌گیری ویروس خیلی روی سینما رفتن مردم اثر گذاشته باشد اما نتایج باکس آفیس این هفته نشان می‌دهد تعداد بسیار کمتری از مردم برای تماشا فیلم بیرون رفتند.

فروش بلیت در آمریکای شمالی به پایین‌ترین درجه خود در دو دهه اخیر رسید و سه روز تنها 55.3 میلیون دلار سود تولید کرد. فروش گیشه‌های سینما از هفته پانزدهم تا هفدهم سپتامبر 2000 تا به حال تا این حد پایین نبوده‌اند. آن زمان باکس آفیس 54.5 میلیون دلار فروخته بود.

در این هفته، باکس آفیس شاهد کاهش 45 درصدی فروش بلیت نسبت به هفته قبلی بود و تنها یک فیلم یعنی «به پیش» دیزنی و پیکسار توانست بیش از 10 میلیون دلار بفروشد. این کاهش عظیم باعث شد فروش باکس آفیس تا اینجای سال تقریباً 9 درصد کاهش پیدا کند.

این هفته «ای‌ام‌سی» و «ریگال» که دو زنجیره بزرگ سالن‌های سینمای آمریکا هستند و چند مجموعه دیگر از جمله «آلامو» و «آرک‌لایت» ظرفیت سالن‌های خود را 50 درصد کاهش دادند تا از ازدحام جمعیت جلوگیری کنند. به این ترتیب آنها توانستند از راهبردهای مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری آمریکا مبنی بر حفظ «فاصله اجتماعی» پیروی کنند. سالن‌های سینما همچنین بین ردیف‌ها و صندلی‌ها فاصله گذاشتند تا مطمئن شوند بینندگان به اندازه کافی فاصله دارند.

برنده هفته پیش باکس آفیس یعنی «به پیش» با فروشی 10.5 میلیون دلاری که نشانگر یک کاهش عظیم 73 درصدی نسبت به فروش هفته قبل بود توانست در صدر باکس آفیس قرار بگیرد. در مقایسه، «دایناسور خوب» (2015) که یکی از کم‌فروش‌ترین فیلم‌های تاریخ پیکسار است در هفته دوم فروش خود کاهشی 60 درصدی را تجربه کرده بود. بعد از دو هفته اکران، انیمیشن فانتزی «به پیش» توانسته 60.8 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 101 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی بفروشد.

فیلم درام «هنوز باور دارم» از اکران در 3250 سالن سینما 9.5 میلیون دلار فروخت و در میان فیلم‌های تازه اکران شده بیشترین فروش را داشت که آن را در رتبه دوم باکس آفیس آخر هفته قرار داد.

تریلر ابرقهرمانی «بلادشات» با نقش‌آفرینی وین دیزل محصول سونی هم از 2861 سالن سینما 9.3 میلیون دلار کسب کرد و توانست در رتبه سوم باکس آفیس قرار بگیرد. بودجه این فیلم 45 میلیون دلار بود. این فیلم در بازار بین‌المللی هم 13 میلیون دلار فروخت که مجموع فروشش را به 24.4 میلیون دلار رساند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...