باکس آفیس آمریکا در تسخیر «مرد نامرئی»

هیولاهای قدیمی دوباره زنده می شوند
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳

«مرد نامرئی» با فروش 29 میلیون دلاری در اولین هفته اکرانش در گیشه‌های آمریکا نشان داد مردم به زنده کردن هیولاهای قدیمی علاقه دارند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، فیلم ترسناک «مرد نامرئی» محصول مشترک یونیورسال و بلام‌هاوس اکرانش را با فروش 29 میلیون دلاری در گیشه‌های آمریکای شمالی شروع کرد و در عین حال در دیگر نقاط جهان نیز در این هفته 20.2 میلیون دلار فروخت تا در سه روز اول اکرانش 49.2 میلیون دلار فروش را ثبت کرده باشد.

این بهترین افتتاحیه داخلی برای یک فیلم ترسناک پس از نمایش فیلم «آن: بخش دوم» است که در ماه سپتامبر اکران شده بود.

فیلم «مرد نامرئی» تنها با بودجه 7 میلیون دلاری ساخته شده و جدیدترین اقتباس سینمایی از رمان اچ. جی. ولز است. این فیلم بر مبنای فیلمنامه و نیز به کارگردانی لی وانل ساخته شده و الیزابت ماس در نقش سیسیلیا کاس ظاهر شده است. شخصیت وی زنی است که از ارتباط با مردی پولدار که دانشمندی درخشان هم هست فرار می‌کند. اولیور جکسون کوهن در نقش مرد نامرئی بازی کرده است.


این فیلم در دیگر بازارهای سینمایی هم موفق ظاهر شده و در انگلیس 2.9 میلیون دلار، در فرانسه 2.2 میلیون دلار و در مکزیک 1.8 میلیون دلار فروخته است. این فیلم در کره جنوبی با فروش 1.1 میلیون دلار در صدر باکس آفیس قرار گرفته است.

«سونیک خارپشت» با موفقیت «مرد نامرئی» به مکان دوم جدول فروش آمریکا رانده شد و با فروش 16 میلیون دلاری در سومین هفته اکرانش در مجموع 128.2 میلیون دلار فروخت. این فیلم در بازار جهانی در کل 265.4 میلیون دلار فروش کرده است.

«آوای وحش» محصول مشترک قرن بیستم و دیزنی نیز در دومین هفته اکرانش با کاهشی 47 درصدی، 13.2 میلیون دلار فروخته و 11 میلیون دلار نیز در بازارهای دیگر فروش داشته است. این فیلم تا کنون در بازار جهانی 79.3 میلیون دلار فروش کرده است که بد نیست، اما با توجه به هزینه 150 میلیون دلاری که صرف ساخته شدن این فیلم شده، به نظر می‌رسد باید بتواند سطح فروشش را بالاتر ببرد.

فیلم چهارم باکس آفیس آمریکا فیلم انیمیشن تازه اکران شده «آکادمی قهرمان من: خیزش قهرمانان» است که بر مبنای مانگای ژاپنی ساخته شده و با فروش 6.3 میلیون دلار در مکان چهارم جای گرفته است. این فیلم که در 1260 سالن سینما به نمایش درآمده در 5 روز نخست اکرانش 9.6 میلیون دلار فروخته است.

«پسرهای بد تا آخر عمر» هم موفق شده تا مجموع فروشش را در سطح جهان از 400 میلیون دلار عبور دهد. این فیلم که پنجمین فیلم باکس آفیس است هفته پیش 4.3 میلیون دلار دیگر در بازار آمریکا فروخت تا مجموع فروشش در بازار جهانی به 197.4 میلیون دلار برسد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...