تاریخ‌سازی «انگل» در انجمن بازیگران

بهترین‌ بازیگران 2019 انتخاب شدند
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۱

انجمن بازیگران آمریکا ضمن انتخاب «انگل» به عنوان بهترین گروه بازیگران، دیگر جوایز خود را به واکین فینیکس، رنه زلوگر، براد پیت و لورا درن داد و از رابرت دنیرو تجلیل کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، بیست و ششمین دوره مراسم اهدای جوایز انجمن بازیگران سینما (SAG) برای نخستین بار یک فیلم خارجی زبان را به عنوان برنده جایزه اصلی خود برگزید.

«انگل» در حالی جایزه بهترین گروه بازیگران فیلم سینمایی را از آنِ خود کرد که «تاج» نت‌فلیکس نیز بهترین سریال درام تلویزیونی و خانم «میزل شگفت‌انگیز» بهترین کمدی تلویزیونی شد.

«انگل» در کنار رقبایی چون «ایرلندی»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «خرگوش جوجو» و «بامب‌شل» برنده جایزه اصلی شد و «خانم میزل شگفت‌انگیز» پیروزی خود را با پشت‌سرگذاشتن سریال موفقی چون «فلی‌بگ» به دست آورد.

فیلم موفق «پارازیت» یا «انگل» با فروش 140 میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی خود یکی از رقبای بزرگ فصل جوایز امسال بوده است. این در حالی است که فیلم موفقی چون «1917» که جایزه بهترین فیلم انجمن تهیه‌کنندگان را دریافت کرد، اصلاً برای کسب جایزه اصلی انجمن بازیگران نامزد هم نشده بود.

«انگل» برای گروه بازیگرانش شامل لی سون کیون، سونگ کانگ هو، چوی وو-شیک، چو یئو-جیونگ و پارک سو-دام موفق به کسب این جایزه شد.


واکین فینیکس نیز برای بازی در «جوکر» به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شد و موجب شد تا یکی از اجراهای نادر در فیلمی ترسناک که از کتابی کمیک ساخته شود، موفق به کسب این جایزه شود. وی در هنگام دریافت جایزه‌اش که او را در جایگاه جوکر «شوالیه تاریکی» قرار داده است از بازیگر فقید نقش جوکر در آن فیلم یاد کرد و گفت: "من اینجا روی شانه‌های بازیگر محبوبم هیث لجر ایستاده‌ام."

رنه زلوگر نیز برای بازی در سالهای آخر زندگی نقش جودی گارلند در فیلم «جودی» جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را گرفت. او در این فیلم بسیاری از ترانه‌های این شخصیت را نیز خوانده است.

براد پیت نیز به عنوان بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای بازی در نقش یک بدل‌کار در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» تارانتینو انتخاب شد. وی به شوخی گفت: "این جایزه را به پروفایل تیندر اضافه می‌کنم."

لورا درن نیز از فیلم «داستان ازدواج» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد. او در نقش یک وکیل طلاق در این فیلم ظاهر شده است. وی از بروس درن و دایان لاد تشکر کرد و گفت اگر آنها نبودند، اینجا نمی‌بود.

هر چهار برنده این جوایز نامزد جوایز اسکار 2020 هم هستند.


در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد انجمن بازیگران به رابرت دنیرو اهدا شد. همان طور که از پیش گفته شده بود وی این جایزه را از دست لئوناردو دی‌کاپریو دریافت کرد.

در بخش گروه بدل‌کاری یک فیلم سینمایی نیز «انتقامجویان: پایان بازی» به عنوان برنده انتخاب شد.

در بخش تلویزیون پیتر دینکلیج از سریال «بازی تاج و تخت» به عنوان بهترین بازیگر مرد سریال درام انتخاب شد و جایزه بازیگر زن یک سریال درام به جنیفر آنیستون برای «برنامه صبحگاهی» رسید.

جایزه بهترین بازیگر مرد سریال کمدی به تونی شالهوب برای «خانم میزل شگفت‌انگیز» رسید و جایزه بهترین بازیگر زن سریال کمدی را فیبی والر-بریج برای «فلی‌بگ» از آنِ خود کرد.

سام راکوِل برای «فاسی / وردون» جایزه بازیگر مرد یک فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه را دریافت کرد و بهترین بازیگر زن یک فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه نیز میشل ویلیامز برای همین سریال شد.

جایزه گروه بدل‌کاری یک سریال کمدی یا درام نیز به «بازی تاج و تخت» رسید.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...