«جوکر» بازداشت شد

بازداشت واکین فینیکس در اعتراض به گرمایش زمین
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۷

واکین فینیکس بازیگر نقش «جوکر» که به تازگی برنده گلدن گلوب شده است با حضور در همایش اعتراض به گرمایش زمین بازداشت شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، واکین فینیکس که هفته پیش برای بازی در فیلم «جوکر» جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد را کسب کرد، در تظاهرات گرمایش زمین در واشینگتن بازداشت شد.


مارتین شین از دیگر بازیگران سرشناس بود که همراه فینیکس بازداشت شد.

آنها در تظاهراتی بازداشت شدند که توسط جین فاندا برای اعتراض به گرمایش سازماندهی شده بود و حدود 300 نفر در آن شرکت کرده بودند. بازیگران دیگری که در این راهپیمایی حضور داشتند شامل مگی جیلنهال و سوزان ساراندون بودند که همگی درباره گرمایش زمین، گوشت و صنعت مواد غذایی و تغییرات آب هوا صحبت کردند.

به گفته پلیس 147 نفر از این تظاهر کنندگان بازداشت شدند.

از ماه اکتبر تا کنون فوندا با شرکت در تظاهرات مشابه چند بار بازداشت شده بود. سام واتراستون، تد دانسون، روزانا آرکت و سالی فیلد از دیگر بازیگرانی بودند که در تظاهرات قبلی حضور داشتند.

فینیکس در مراسم دیروز روی صحنه در کنار فوندا حاضر شد و سخنرانی کوتاهی ادا کرد. فاندا از وی به عنوان «یکی از بزرگ‌ترین بازیگران زنده امروز» یاد کرد.

فینیکس گفت: "گاهی فکر می‌کنم که برای مبارزه با گرمایش زمین یا تغییرات آب و هوایی چه کاری از دست‌مان برمی‌آید اما همین امروز و فردا می‌توان با تصمیم در مورد این که چه چیزی مصرف کنیم کاری انجام دهیم."

وی افزود: "صنعت گوشت و غذا سومین دلیل تغییرات آب و هوایی است. مسائلی وجود دارد که نمی‌توان مانع‌شان شد. من امروز با هواپیما به اینجا آمدم، اما می‌توانم در مورد چیزهایی که می‌خورم انتخاب داشته باشم. همین امروز، الان، و فردا با تصمیم درباره مصرف می‌توانیم کار درست را انجام دهیم."

فینیکس در مراسم گلدن گلوب هم سخنرانی مشابهی داشت و از منوی غذاهای گیاهی گلدن گلوب تمجید کرد.

فینیکس در حالی بازداشت شده که چند روز دیگر نامزدهای اسکار 2020 معرفی می‌شوند. او ممکن است برای چهارمین بار پس از «گلادیاتور»، «مرشد و «سر به راه باش» نامزد اسکار شود.

مارتین شین هم به عنوان یک فعال حقوق حیوانات سخنرانی تأثیرگذاری انجام داد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...