حکمفرمایی «جنگ ستارگان» بر سینمای جهان با فروش 374 میلیون دلاری

چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۳

در هفته‌ای که گذشت جدیدترین فیلم از مجموعه «جنگ ستارگان» افتتاحیه خود را پشت سر گذاشت و کارش را با فروش 374 میلیون دلاری در 3 روز در سطح جهان آغاز کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» با وجود نقدهای متفاوت ثابت کرد هنوز «جنگ ستارگان» است و توانست در اولین هفته اکرانش با فروش عظیم 176 میلیون دلاری در آمریکا و فروش 374 میلیون دلاری در سطح جهان، کارش را شروع کند. این رقم گرچه در مقایسه با فروش 248 میلیون دلاری «نیرو برمی‌خیزد» در سال 2015 و فروش 220 میلیون دلاری «آخرین جدای» سال 2017 در سه روز اول اکران‌شان خیلی فاصله دارد، اما یکی از بالاترین افتتاحیه‌های فیلم در سال 2019 بود. با همین ارقام این فیلم توانست عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه در ماه دسامبر در تاریخ را پس از دو فیلم قبلی پرفروش از مجموعه «جنگ ستارگان» به نام خود ثبت کند.

فروش این فیلم در اروپا برابر 122 میلیون دلار بوده که انگلیس با فروش 36.8 میلیون دلاری در صدر این کشورها جای داشت. آلمان با 21.8 میلیون دلار و فرانسه با 15.2 میلیون دلار ردیف‌های بعدی جای داشتند.

برای ساخت این فیلم جی‌جی‌ آبرامز بار دیگر روی صندلی کارگردانی آن نشسته است. او قبلاً کارگردانی «نیرو برمی‌خیزد» را نیز انجام داده بود که اولین فیلم از سه‌گانه دنباله این مجموعه بود و پرفروش‌ترین فیلم در تاریخ فروش فیلم در آمریکا با رقم 936 میلیون دلار است و در جهان در مجموع 2 میلیارد دلار فروش کرده است.

این فیلم گرچه موفق به کسب امتیاز A از مخاطبان نشده اما به نظر می‌رسد امتیاز B+ هم به خوبی جواب داده باشد.

در عین حال سینماروها روی خوشی به فیلم تازه وارد «گربه‌ها» نشان ندادند و این فیلم که از محصولات یونیورسال و اقتباسی از نمایش موزیکال سال 1981 اندرو لوید وبر است و انتظار می‌رفت حداقل فروشی 15 میلیون دلاری را در سه روز اول اکرانش ثبت کند، کارش را با فروش 6.5 میلیون دلاری در سه روز اول اکرانش در آمریکا شروع کرد و فیلم چهارم باکس آفیس شد. این نتیجه‌ای دلسردکننده برای فیلمی است که تولیدش 100 میلیون دلار هزینه برده است.

این فیلم در بازار بین‌المللی کمی خوش‌بینانه‌تر کارش را شروع کرد و در انگلیس 4.4 میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش در سطح جهان را در اولین هفته اکرانش به رقم 10.9 میلیون دلار رساند. جنیفر هادسون، تایلور سوییفت، جیمز کوردن، ایان مک کلن، ادریس آلبا و جودی دنچ از بازیگران اصلی «گربه‌ها» هستند.

«جومانجی: به جنگل خوش آمدید» محصول کلمبیا پیکچرز به کارگردانی جیک کاسدان توانست جایگاه دوم را برای خود حفظ کند و هرچند کاهشی 56 درصدی را نسبت به هفته پیش ثبت کرد اما 26.2 میلیون دلار دیگر فروخت. فیلمی که با بازی دواین جانسون و کوین هارت ساخته شده در بازار داخلی آمریکا تا کنون 102 میلیون دلار فروخته و در بازار جهانی فروشش را به 313 میلیون دلار رسانده است.

«یخ زده 2» نیز همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد و این هفته در پنجمین هفته اکرانش با فروش 12.4 میلیون دلار جایگاه سوم را کسب کرد. این فیلم که ادامه «یخ زده» سال 2013 است، تا کنون 386.6 میلیون دلار در آمریکا و یک میلیارد و 104 میلیون دلار در سطح جهان فروخته است.

«چاقوکشی» یا «چاقوها بیرون» ساخته رایان جانسون با بازی دانیل کریگ، کریس ایوانز و جیمی لی کورتیس نیز در هفته چهارم اکرانش 6.1 میلیون دلار فروش کرد و جایگاه پنجم را در فهرست پرفروش‌های آمریکا به دست آورد. فروش این فیلم در آمریکای شمالی نزدیک 90 میلیون دلار بوده است.

دیگر فیلم هفته «بامب‌شل» نیز پایین‌تر از سطح انتظار ظاهر شد و با فروش 5 میلیون دلار از اکران در 1480 سالن سینما، 5 میلیون دلار در طول هفته فروش کرد و فیلم ششم شد. این فیلم با بازی چارلیز ترون، مارگوت رابی و نیکول کیدمن بر مبنای ماجراهای فاکس نیوز ساخته شده و از آخر هفته پیش راهی اکران سینماها شده بود.

«ریچارد جول» با فروش 2.5 میلیون دلار، «کویین و اسلیم» با فروش 1.8 میلیون دلار، «کریسمس سیاه» با فروش 1.8 میلیون دلار و «فورد در برابر فراری» با فروش 1.8 میلیون دلار از ردیف هفت تا 10 پرفروش‌های آمریکا را در اختیار داشتند.

«زندگی پنهان» ساخته جدید ترنس مالیک نیز با فروش 250 هزار دلار از نمایش در 106 سالن سینما کسب کرد که به معنی فروشی 2350 دلاری در هر اکران است. انتظار می‌رود این فیلم با فروش محدود به کار خود ادامه بدهد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...