«محله چینی‌ها» هم سریال می‌شود

دیوید فینچر پشت دوربین
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۶

دیوید فینچر «محله چینی‌ها» را برای نت‌فلیکس در قالب یک سریال می‌سازد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، شخصیت اصلی «محله چینی‌ها» به‌عنوان شخصیت اصلی یک سریال جدید با تمرکز بر زمینه این فیلم سینمایی موفق توسط دیوید فینچر ساخته می‌شود.

داستان این سریال که مقدمه‌ای بر «محله چینی‌ها» است برای نت‌فلیکس و توسط دیوید فینچر و رابرت تاون نویسنده فیلم سینمایی اصلی، نوشته می‌شود. این داستان با تمرکز بر جوانی جیک گیتس و روزهای اولی که او به کارآگاهی مشغول شد، خلق می‌شود.

نقش کارآگاه خصوصی فیلم سینمایی «محله چینی‌ها» را جک نیکلسون ایفا ‌کرده بود.

نتفلیکس از هر گونه اظهار نظری در این باره خودداری کرده است.

فیلم «محله چینی‌ها» سال 1974 اکران شد و بازیگران اصلی آن جک نیکلسون و فی داناوی بودند. نیکلسون در نقش گیتس بازی کرده بود که در جریان یک جستجو با یک فساد بزرگ رو در رو می‌شود. آن فیلم را رومن پولانسکی کارگردانی کرد و رابرت ایوانز تهیه کننده‌اش بود.

آن فیلم هم در باکس آفیس و هم در میان منتقدها بسیار محبوب شد و 11 نامزدی اسکار را کسب کرد. در نهایت تاون برای بهترین فیلمنامه غیراقتباسی جایزه اسکار را به خانه برد.

ادامه‌ای بر آن فیلم با عنوان «دوجیک» در سال 1990 با بازی نیکلسون و تاون ساخته شد.

فینچر پیش از این برای ساخت «خانه پوشالی» با نت‌فلیکس کار کرده بود و به عنوان تهیه کننده و کارگردان دو اپیزود اول در آن سریال حضور داشت. او کارگردان و تهیه کننده اجرایی سریال جدید نت‌فلیکس با عنوان «شکارچیان ذهن» هم است و یک سریال گلچین برای نت فلیکس با عنوان «عشق، مرگ و روبات‌ها»‌ را هم تهیه کرده است.

در عرصه سینما فینچر کارگردان فیلم‌های شناخته شده‌ای چون «هفت»، «دختر گمشده»، «مورد عجیب بنجامین باتن» و «شبکه اجتماعی» بوده و برای دو فیلم آخر نامزدی بهترین کارگردانی اسکار را کسب کرده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...