روایتی از جنگ جهانی دوم در صدر باکس آفیس آمریکا

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰

در هفته‌ای که همراه با اکران چند فیلم جدید در باکس آفیس آمریکا بود، «میدوی» شگفتی‌آفرین شد و در حالی که انتظار می‌رفت «دکتر اسلیپ» صدر فهرست فروش را از آنِ خود کند، پرفروش‌ترین فیلم شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، موفقیت فیلمی از جنگ جهانی دوم با عنوان «میدوی» ساخته رولند امریش و صدرنشینی آن در باکس‌آفیس، موجب شگفتی شده است.

این فیلم در اولین هفته اکرانش موفق شد تا با فروش 17.5 میلیون دلاری صدر باکس‌آفیس آمریکا را از آنِ خود کند.

این در حالی بود که انتظار می‌رفت تا فیلم «دکتر اسلیپ» اقتباسی از رمان استیفن کینگ از کمپانی برادران وارنر عنوان فیلم اول هفته را کسب کند.

«دکتر اسلیپ» که فیلمی با درجه R (مخصوص بزرگسالان) و ادامه‌ای بر فیلم موفق «درخشش» محصول 1980 است در کمال تعجب با فروش 14.1 میلیون دلاری از نمایش در 3855 سالن سینما به جایگاه دوم اکتفا کرد و در واقع حدود نیمی از فروشی را که انتظار می‌رفت به ثبت رساند.

در هر حال این هفته، از نظر فروش در مجموع موفق نبود و میزان فروش در باکس آفیس آمریکا با کاهشی 26 درصدی در مقایسه با همین مقطع زمانی در سال 2018 روبه رو شد.

این در حالی بود که در کنار «میدوی» و «دکتر اسلیپ» دو فیلم جدید «آخرین کریسمس» و «بازی با آتش» نیز اولین اکران خود را تجربه کردند و جملگی در میان 5 فیلم اول باکس آقیس جای گرفتند. «نابودگر: سرنوشت تاریک»‌ نیز از جایگاه اول هفته پیش، به جایگاه پنجم سقوط کرد.

لاینزگیت توزیع کننده «میدوِی» انتظار داشت که این فیلم حدود 20 میلیون دلار از فروش در 3242 سالن سینما در آمریکای شمالی کسب کند. این فیلم با فروش 21.5 میلیون دلاری در بازار بین‌المللی در مجموع در 4 روز اول اکرانش توانست 39 میلیون دلار در بازار جهانی کسب کند.

اد اسکرین، پاتریک ویلسون، لوک ایوانز و نیک جوناس بازیگران اصلی این فیلم هستند که روایتی از نبرد دریایی میدوِی در اقیانوس آرام را که بین ارتش آمریکا با امپراتوری ژاپن رُخ داد، برای نسل جدید تصویر کرده است.

«دکتر اسلیپ» که انتظار می‌رفت موفق‌ترین فیلم هفته باشد و در میان منتقدان محبوب‌تر بود، با کسب امتیاز 73 درصدی در سایت راتن تومیتوز در مقایسه با «میدوی» که امتیاز 41 درصدی کسب کرده، در مکان دوم جای گرفته است. تقریبا 75 درصد از تماشاگران این فیلم را افراد بالای 25 سال تشکیل می‌دادند و البته جوان‌تر ها هم با خانواده‌هایشان به تماشای فیلم نشستند.

این فیلم روانشناختی که نویسنده فیلمنامه و کارگردانش مایک فلاناگان است در بازار بین‌المللی نیز با نمایش در 68 بازار فروشی 13 میلیون دلاری را کسب کرد و در مجموع کارش را با فروش 34 میلیون دلاری آغاز کرد. این در حالی است که کمپانی برادران وارنر 50 میلیون دلار برای ساخت آن هزینه کرده که این رقم شامل بازاریابی فیلم نمی‌شود.

در حالی که فیلم اصلی ساخته استنلی کوبریک با بازی جک نیکلسون حدود 40 سال پیش اکران شد، این فیلم با بازی ایوان مک گرگور و ریکا فرگوسن سرنوشت پسربچه آن فیلم را دنبال کرده است.

«بازی با آتش»‌ که مکان سوم را به خود اختصاص داده دیگر تازه‌وارد هفته است. این فیلم خانوادگی به کارگردانی اندی فیکمن از کمپانی پارامونت پیکچرز با بازی جان سینا، کیگان مایکل کی، جان لگویزامو و دنیس هیسبرت درباره زندگی آتش‌نشان‌ها ساخته شده و با فروش 12.8 میلیون دلاری از نمایش در 3125 سالن سینما این جایگاه را کسب کرده است.

«آخرین کریسمس» نیز با فروش 11.6 میلیون دلاری از نمایش در 3448 سالن سینما جایگاه چهارم را کسب کرد.

این فیلم از کمپانی یونیورسال پیکچرز را پل فیگ ساخته است و امیلیا کلارک، اما تامپسون و هنری گلدینگ بازیگران آن بوده‌اند. این کمدی رمانتیک درباره فروشنده‌ای ناموفق است که ورود یک فرد جدید به زندگی‌اش در آن تغییر ایجاد می‌کند.

هر دو فیلم سوم و چهارم با بودجه 30 میلیون دلاری ساخته شده‌اند.  

در مکان پنجم نیز صدرنشین هفته پیش یعنی «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» جای گرفته که با فروش 10.5 میلیون دلاری این جایگاه را کسب کرده است. فروش این فیلم نسبت به هفته پیش با کاهشی 64 درصدی روبه‌رو شد. این فیلم ششمین ادامه از مجموعه «ترمیناتور» است که تا کنون در بازار داخلی آمریکا 48 میلیون دلار فروخته است. انتظار می‌رود این فیلم با ضرری 100 میلیون دلاری کارش را به اتمام برساند.

این در حالی است که «خرگوش جوجو» ساخته تایکا وایتیتی با اکران محدود در 802 سالن سینما فروشی 3.9 میلیون دلاری را ثبت کرده است. فروش این فیلم پس از چهار هفته در مجموع 9.1 میلیون دلار بوده است.

«پارازیت» یا «انگل» ساخته بونگ جون-هو از کره نیز تا کنون 11.2 میلیون دلار فروخته و پرفروش‌ترین فیلم خارجی زبان سال در آمریکا شده است.

در مجموع تا اینجای سال فروش باکس آفیس آمریکا کاهشی 5.5 درصدی را به نسبت سال پیش تجربه کرده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...