رکوردشکنی «انگل» کره جنوبی در باکس آفیس مستقل آمریکا

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰

برنده نخل طلای کن 2019 نمایشی موفق در آمریکا داشت و حالا تعداد سالن‌های نمایش‌دهنده آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، بعد از این که فیلم «انگل» ساخته بونگ جون-هو توانست تبدیل به نخستین فیلم ساخت کره جنوبی بشود که جایزه نخل طلای کن را از آنِ خود می‌کند، این فیلم حالا توانسته چند رکورد در باکس آفیس فیلم‌های مستقل آمریکا از جمله رکورد بیشترین میانگین فروش یک فیلم خارجی به ازای هر پرده سینما را جابه‌جا کند.

با توجه به این که «انگل» توانست 376274 دلار بفروشد و میانگین فروش خود به ازای هر پرده سینما را به 125421 دلار برساند، این فیلم همچنین توانسته بالاترین میانگین فروش به ازای هر پرده سینمای تمام فیلم‌ها در سه سال گذشته را به ثبت برساند.

آخرین بار فیلم «لالا لند» توانست در دسامبر سال 2016 میانگینی بالاتر به ثبت برساند و از نمایش در پنج پرده سینما به ازای هر پرده 176 هزار دلار کسب کند. «انگل» حالا هجدهمین فروش به ازای هر پرده سینما در تاریخ و هشتمین میانگین را در میان فیلم‌های لایو-اکشن دارد.

فیلم «انگل» در آخر هفته‌ای که به پایان رسید در سه سالن آرک‌لایت هالیوود، لوس‌آنجلس لندمارک و آی‌اف‌سی سنتر نیویورک روی پرده رفت و همچنین توانست رکورد بهترین آخر هفته اکران سالن آی‌آف‌سی سنتر را هم بشکند و از رکورد قبلی که متعلق به «پسربچگی» ریچارد لینکلیتر در سال 2014 بود پیشی بگیرد.


این فیلم که در سایت جمع‌آوری نقد راتن تومیتوز امتیاز 99 درصد را دارد، داستان یک خانواده فقیر کره‌ای را تعریف می‌کند که با حقه‌بازی نزد خانواده یک معمار ثروتمند شغل پیدا می‌کنند و رابطه‌شان با یکدیگر را از کارفرمایان جدیدشان پنهان می‌کنند. حقه‌ بازی آنها برای مدتی کار می‌کند اما یک اتفاق غیرمنتظره باعث برخوردی خونین بین آنها می‌شود.

از هفته آینده نمایش «انگل» به 25 تا 30 پرده سینما افزایش پیدا می‌کند و علاوه بر سالن‌های جدید در لوس آنجلس و نیویورک این فیلم در بوستون، شیکاگو، سان فرانسیسکو و واشنگتن هم پخش می‌شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...