معرفی برگزیدگان جشنواره لندن 2019

«گسل» ایرانی بهترین فیلم کوتاه شد
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۳

جشنواره بین‌المللی فیلم لندن برندگان خود را شناخت که نماینده‌ای از سینمای ایران هم در میان برگزیدگان این رویداد بود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم لندن (بی‌اف‌آی) برندگان جوایز خود در سال 2019 را اعلام کرده است. برنده‌ها شب پیش از مراسم اختتامیه این جشنواره که امروز برگزار می‌شود معرفی شدند.

فیلم «گسل» ساخته سهیل امیرشریفی در این جشنواره موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه شد.

فیلم «مونوس» که تریلری درباره کودکان سرباز ساخته الحاندرو لاندس است و قبلا در جشنواره ساندنس هم به نمایش درآمده بود جایزه فیلم برتر را از آنِ خود کرد. این فیلم اخیرا به عنوان کاندیدای کشور کلمبیا در بخش رقابت بین‌المللی جوایز اسکار انتخاب شد.

واش وستمورلند رییس هیات داوران اصلی جشنواره فیلم لندن گفت:‌ "این فیلم یک دستاورد سینمایی خارق‌العاده است که جلوه‌های بصری پویا را با نقش‌آفرینی‌هایی بی‌نقص و داستان‌سرایی نوآورانه ترکیب می‌کند. این فیلم یک شاهکار است!"

هیات داوران به فیلم‌های «هانی بوی» ساخته آلما هارل و «سن ماد» ساخته رُز گلس هم اشاره افتخاری کرد.

فیلم «آتلانتیکس» ساخته متی دیوپ که اوایل امسال تبدیل به نخستین فیلم ساخته یک کارگردان زن سیاهپوست شده بود که در بخش رقابتی رسمی جشنواره فیلم کن روی پرده می‌رود، موفق به کسب جایزه اول بخش رقابتی نخستین فیلم جشنواره لندن شد. این فیلم درام که نمایشی از بیداری روحی یک دختر در شهر داکار است، به عنوان نماینده کشور سنگال به آکادمی اسکار فرستاده شده است.

جسیکا هاوسنر رییس بخش رقابتی نخستین فیلم بلند جشنواره لندن گفت: "این فیلم ما را با استفاده اوریژینال و نوآورانه خود از عناصر ژانری در داستانی که در عین حال اثرگذاری سیاسی قدرتمند دارد، هیجان ما را برانگیخت".

هیات داوران همچنین تحسینی ویژه از فیلم «خانه مرغ مگس» ساخته بورا کیم کرد.

در بخش مستند، فیلم «شورش سفید» که نمایش روبیکا شاه کارگردان از جنبش اعتراض‌های پانک شناخته‌شده با عنوان «شورش علیه نژادپرستی» است موفق به کسب جایزه اصلی شد.

جشنواره فیلم لندن امشب با پیش‌نمایش جدیدترین فیلم مارتین اسکورسیزی یعنی «ایرلندی» به کار خود پایان می‌دهد. این فیلم گنگستری توسط سرویس استریمینگ نت‌فلیکس تولید شده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...