جوایز بویل جشنواره بوسان 2019 برندگانش را شناخت

«انگل» 6 جایزه گرفت
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴

فیلم «انگل» یا «پارازیت» ساخته بونگ جون هو به عنوان برنده اصلی جوایز سینمایی بویل جشنواره بوسان 2019 انتخاب شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، «انگل» که برنده نخل طلای جشنواره فیلم کن 2019 بود، برنده بزرگ بیست و هشتمین دوره جوایز بویل در جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان هم شد.

این کمدی سیاه 6 جایزه برد که جایزه بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد مکمل و بهترین بازیگر زن مکمل برای پارک میونگ-هون و لی جونگ-اوئن از جمله آنها بود. جایزه بهترین فیلمنامه نیز به بونگ و نویسنده همراهش هان جین-وان رسید و جایزه بهترین فیلمبرداری و بهترین موسیقی متن فیلم را نیز دریافت کرد.


این در حالی است که بونگ جون-هو کارگردان فیلم و سانگ کیانگ-هو بازیگر نقش اصلی آن اکنون در آمریکا هستند تا در اولین اکران فیلم شرکت داشته باشند.

در این مراسم جایزه بهترین کارگردان به کیم-تائه-گیون برای فیلم «شمایل سیاه جنایت» رسید.

فیلم هونگ سانگ-سو یعنی «هتل کنار رودخانه» هم جایزه بهترین بازیگر مرد اصلی را برای کی جو-بونگ دریافت کرد و جئون دو-یئون هم برای «روز تولد» جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را گرفت.

فیلم «پس از مرگ من» هم 2 جایزه به خانه برد که یکی بهترین کارگردان برای کیم-اوی-سوک و دیگری جایزه بهترین بازیگر زن تازه کار برای جئون یئو-بین بود. جایزه بهترین بازیگر مرد تازه کار هم به سونگ یو-بین برای نقشش در «آخرین بچه» رسید.

جوایز سینمایی بویل از سوی روزنامه لیبو بوسان از سال 1958 در جشنواره بوسان اهدا و یکی از قدیمی‌ترین جوایز سینمایی این کشور محسوب می‌شود. این جایزه در دهه 1950 و 1960 اهدا می شد اما از سال 1973 به بعد که صنعت فیلم کشور دچار رکود شد، اهدای آن متوقف ماند.

پس از 23 سال غیبت، این جایزه از سال 2008 دوباره اهدا می‌شود و اکنون یکی از رویدادهای مهم جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان است.

بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم بوسان از 3 تا 12 اکتبر (11 تا 20 مهر) برگزار می‌شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...