«جوکر» در ونیز 2019 دیده شد

تشویق 8 دقیقه‌ای تماشاگران
دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۶:۹

فیلم «جوکر» برای نخستین بار در هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم ونیز دیده و با تشویق ایستاده هشت دقیقه‌ای تماشاگران روبرو شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «جوکر» با حضور واکین فینیکس بازیگر و تاد فیلیپس کارگردان فیلم در جشنواره فیلم ونیز برای نخستین بار به نمایش درآمد.

این پیش نمایش با استقبال گرم حضار روبرو شد و آنها 8 دقیقه ایستاده فیلم را تشویق کردند و به تحسین فیلمی که با بازی واکین فینیکس و به کارگردانی تاد فیلیپس ساخته شده، پرداختند.

این فیلم بر مبنای شخصیت دشمن بتمن و بر مبنای یک داستان اورژینال ساخته شده است.


فینیکس و فیلیپس که در فرش قرمز فیلم شرکت کرده بودند در سالن سالا گرانده حضور یافتند. زازی بی تز که در فیلم در نقش همسایه شخصیت فینیکس بازی کرده نیز در مراسم حاضر بود. با این حال جای رابرت دنیرو که در نقش مجری یک برنامه شبانه در فیلم بازی کرده در لیدو خالی بود.

این فیلم درباره شخصیتی از دنیای کمیک‌های دی‌سی است اما داستانی غیراقتباسی دارد و هیچ نشانی از حضور بتمن یا دیگر شخصیت‌های دی‌سی در آن دیده نمی‌شود. شخصیت اصلی فیلم آرتور فلِک استندآپ کمدینی ناموفق است که با تحقیر روبرو شده و به شخصیتی ویرانگر بدل می‌شود. داستان این فیلم در سال 1981 در گاتهام سیتی اتفاق می‌افتد.

این فیلم قرار است 4 اکتبر در آمریکا راهی اکران عمومی سینماها شود.

نقش‌آفرینی فینیکس در نقش آرتور فلک؛ مردی غمگین و از نظر روانی مشکل‌دار که به نماد نیهیلیسم بدل می‌شود، اکنون از مدعیان جوایز اسکار امسال است.

فینیکس در نشست مطبوعاتی فیلم گفت که دوره سختی را پشت سر گذاشته تا به این نقش برسد و واقعاً نمی‌خواسته آن را ایفا کند و فیلم‌های دیگر از جمله نسخه «جوکر» هیث لجر که برای ایفای نقش آن در «شوالیه تاریکی» موفق به کسب جایزه اسکار شد، بر او اثر نگذاشته است.

فینیکس برای ایفای این نقش کلی وزن کم کرد (که گفته شده بیش از 20 کیلوگرم بوده است) و به بررسی شخصیت‌های مشکل‌دار پرداخته و بارها و بارها لبخند را تمرین کرده است. وی همچنین به مطالعه کتاب‌هایی درباره جنایتکاران روانی و نیز ترورهای سیاسی پرداخته است.

وی در این باره گفته است: "او یک جوری مخلوق خودِ ما بود."

وی که هشت ماه را صرف خلق آرتور فلِک شخصیتی کرده که به دشمن اصلی بتمن بدل می‌شود و عاشق بحران است، در این باره بیان کرد: "این شخصیت خیالی است و نمی‌خواستم شخصیتی خلق کنم که یک روان‌پزشک روی او یک عنوان بگذارد. دلم می‌خواست او به نوعی شخصیتی مرموز و اسرارآمیز باشد."

در این نشست کارگردان فیلم نیز بیان کرد که وقتی او و اسکات سیلور که به عنوان فیلمنامه‌نویس با او همکاری کرده، فیلمنامه را می‌نوشتند به نسخه سینمایی رمان کلاسیک «مردی که می‌خندد» ویکتور هوگو که سال 1928 ساخته شد نیز توجه داشتند. فیلم‌های مارتین اسکورسیزی به ویژه «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین» و «سلطان کمدی» و نیز «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» میلوش فورمن نیز دیگر منبع الهام آنها بودند.

آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره ونیز از این فیلم به عنوان قوی‌ترین شانس اسکار یاد کرده است.

امسال 4 فیلم آمریکایی در ونیز در بخش رقابتی حضور دارند که «جوکر» با درجه R از جمله آنها بود.

پس از جشنواره فیلم ونیز، «جوکر» در جشنواره فیلم تورنتو نیز دیده خواهد شد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...