یک فیلم اکشن صدرنشین تازه سینماهای آمریکا

یک موفقیت دیگر برای تارانتینو
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۸

در هفته‌ای که گذشت، فیلم تازه وارد «فرشته سقوط کرده» در صدر باکس آفیس آمریکا قرار گرفت و فیلم تارانتینو در بازار جهانی از مرز فروش «حرامزاده های لعنتی» عبور کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «فرشته سقوط کرده» فیلمی که نخستین هفته اکرانش را در آمریکا و سینماهای جهان شروع کرد، کارش را با رقمی بالاتر از حد انتظار یعنی 21.3 میلیون دلار در آمریکا شروع کرد.

این موفقیت موجب شد تا «سریع و خشمگین: هابز و شاو» و «شیر شاه» که اکنون چهارمین و ششمین هفته اکران‌شان را تجربه کردند، به رده‌های پایین‌تری نقل مکان کنند.

فیلم اکشن ماجرایی «فرشته سقوط کرده» محصول کمپانی لاینزگیت با بازی جرارد باتلر و مورگان فریمن که این بار نیک نولتی هم به آنها پیوسته سومین قسمت از یک مجموعه اکشن است. این فیلم به کارگردانی ریک رومن‌وو ماجرای 2 قسمت قبلی «المپ سقوط کرده» محصول 2013 و «لندن سقوط کرده» 2016 را ادامه می‌دهد.

در این قسمت جیدا پینکت اسمیت و لنس ردیک نیز به گروه بازیگران اضافه شده‌اند. داستان این فیلم درباره مایکل بانینگ با بازی باتلر به عنوان یک مامور سرویس امنیتی است که به اشتباه به تلاش برای کشتن رییس جمهوری با بازی فریمن متهم می‌شود. تقریبا نیمی از خریداران بلیت 35 سال به بالا بودند.

در مکان دوم پرفروش‌ها «پسران خوب» جای گرفته که هفته پیش فیلم نخست فهرست بود. این فیلم کمدی از کمپانی یونیورسال پیکچرز با فروش 11.8 میلیون دلار دیگر، فروش داخلی خود را به 42.1 میلیون دلار رساند و در سراسر جهان در مجموع 49 میلیون دلار فروخت. این فیلم را جن استاپنیتسکی کارگردانی کرده و سه پسر بچه بازیگران اصلی آن هستند.

فیلم تازه وارد دیگری موفق شد تا جایگاه سوم جدول پرفروش ‌را به خود اختصاص دهد. درام «غلبه کننده» از کمپانی سونی با فروش 8.2 میلیون دلار بالاتر از حد انتظار ظاهر شد. این فیلم را آلکس کندریک کارگردانی کرده و درباره بسکتبال در یک دبیرستان است. آلکس کندریک، پریسیلا شایر، شری ریگبی، جک استرنر، کامرون آرنت و آرین رایت بازیگران این فیلم را تشکیل داده‌اند.

در ششمین هفته اکرانش «شیر شاه» در مکان چهارم جای گرفت. این فیلم که به کارگردانی جان فاورو و با اقتباس از انیمیشن کلاسیک کمپانی دیزنی ساخته شده 8.2 میلیون دلار دیگر فروش کرد تا مجموع فروشش در بازار آمریکا را به 510.7 میلیون دلار برساند. این فیلم در بازار جهانی تا کنون 1.5 میلیارد دلار فروش کرده و جایگاه خود را به مکان نهمین فیلم پرفروش تاریخ رسانده است.

مکان پنجم نیز به «سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شاو» رسید که با بازی جیسون استاتهم و دواین جانسون با فروش 8.1 میلیون دلار دیگر در هفته اخیر، فروشش در آمریکا را به رقم  147.7 میلیون دلار سانده است. این فیلم در بازار جهانی 588.9 میلیون دلار کسب کرده و  این هفته آغاز اکرانش را با فروش 102 میلیون دلاری در چین جشن گرفته است و عنوان دومین افتتاحیه بزرگ هالیوودی در چین را پس از «انتقام‌جویان: ‌پایان بازی» از آنِ خود کرد.

«هابز و شاو» از کمپانی یونیورسال از فیلم‌های اقماری مجموعه «سریع و خشمگین» را دیوید لیچ کارگردانی کرده است و ادریس آلبا، ونسا کربی و هلن میرن دیگر بازیگران آن هستند.

فیلم جدید کمپانی فاکس سرچلایت با عنوان «آماده ای یا نه» دیگر فیلم تازه وارد هفته بود که مکان ششم را در اختیار گرفت و فروشی 7.6 میلیون دلاری را ثبت کرد. این فیلم با درجه R درباره یک بازی خشونت بار موش و گربه‌ای در شب عروسی است.

در عین حال «روزی روزگاری در هالیوود» کوئنتین تارانتینو در مکان دهم جدول با فروش 5 میلیون دلار قرار گرفت. این فیلم پس از «حرامزاده های لعنتی» دومین فیلم پرفروش تارانتینو در بازار داخلی آمریکا شد و مجموع فروشش به 123.2 میلیون دلار رسید. این فیلم 28 میلیون دلار دیگر هم از فروش در 55 بازار بین‌المللی کسب کرد تا در مجموع در سراسر جهان 239.8 میلیون دلار کسب کرده باشد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...