«مرد عنکبوتی» از «جیمز باند» سبقت گرفت

صدرنشینی در تاریخ سونی یپکچرز
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۸

جدیدترین فیلم دنیای سینماتیک مارول توانست از فیلم جیمز باند 2012 یعنی «اسکای‌فال» عبور کند و از نظر فروش‌ در تاریخ کمپانی سونی صدرنشین شود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، با وجود این که فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» در حال حاضر از فهرست 10 فیلم برتر باکس آفیس داخلی آمریکا خارج شده، به هر حال آخر هفته‌ای بزرگ در انتظار این فیلم متعلق به دنیای سینماتیک مارول بود چون توانست از فیلم جیمز باند سال 2012 «اسکای‌فال» عبور کند و با 1.1 میلیارد دلار فروش تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ استودیو سونی بشود.

فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه»‌ که دو ماه پس از «انتقام‌جویان: پایان بازی» منتشر شد، به هواداران نشان داد که استودیو مارول برای فاز بعدی داستان این مجموعه چه ایده‌هایی دارد.

ظاهرا سینماروها آماده فیلم‌های بیشتر هم هستند چون این فیلم توانست پیش از افتتاح در ایالات متحده در چین،‌ ژاپن و هنگ کنگ بیش از 111 میلیون دلار بفروشد و بعد در شش روز اول فروش کل خود را به 185 میلیون دلار برساند. این شامل رقم رکوردشکن 39.3 میلیون دلار در باکس‌ آفیس روز سه‌شنبه و همچنین فروش 25.7 میلیون دلاری در روز تعطیل ملی چهارم جولای می‌شد که دومین فروش بزرگ تاریخ این روز بود.

از آن موقع تا به حال «مرد عنکبوتی: دور از خانه» تبدیل به نخستین فیلم «مرد عنکبوتی» شده که از مرز فروش یک میلیارد دلاری عبور می‌کند و از 880 میلیون دلار فروش فیلم قبلی خود یعنی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» هم پیشی گرفت.

این فیلم توانسته در 35 کشور برای سونی رکورد افتتاحیه را بزند و 733 میلیون دلار خارج از کشور فروخته است. از آن رقم 205 میلیون دلار از چین حاصل شد که به این ترتیب فیلم را فقط پشت سر «ونوم» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سونی در آن بازار قرار داد.

بعد از این هفته، «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» به عنوان چهارمین فیلم پرفروش سال 2019 شناخته می‌شود و فقط پشت سر «انتقام‌جویان: پایان بازی»، «شیر شاه» و «کاپیتان مارول» قرار دارد. این فیلم حدود فقط 20 میلیون دلار با پشت سر گذاشتن «کاپیتان مارول» فاصله دارد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...